Carlos Sainz v Džiddě riskoval svůj život

Během víkendu v Saudské Arábii musel Carlos Sainz podstoupit operaci slepého střeva. Španěl odhalil, jak ho doktoři přesvědčili, aby operaci podstoupil co nejdříve.

Štítky: Carlos Sainz Ferrari Zveřejněno 20. 06 2024 — Dominik Kovář

Během VC Saudské Arábie postihl pilota Ferrari Carlose Sainze nepříjemný zdravotní problém, který bez nadsázky mohl skončit v krajním případě smrtí. V podcastu Nude Project se španělský pilot rozpovídal o této nepříjemné zkušenosti, která ho stála závod v Džiddě a slepé střevo.

“Nemám na to dobré vzpomínky. Do Džiddy jsem dorazil po třetím místě v Bahrajnu, sezónu jsem začal velmi dobře. Ve čtvrtek ráno, kdy máme sponzorské povinnosti a setkání s týmem, se mi udělalo zle. Mám vysokou horečku a jsem neustále na záchodě. V pátek jsem musel sednout do auta na volný trénink a začal jsem brát vše na uklidnění průjmu a horečky,” řekl Sainz.

“Podařilo se mi to trochu srazit a říkal jsem si, že když prášky srazím horečku a nebude se mi chtít před jízdou na záchod, mohl bych nasednout do monopostu. Byl jsem vyčerpaný, protože jsem nejedl, neměl jsem žádnou energii, potil jsem se víc než obvykle – byly to dva nejtěžší tréninky v celé mé kariéře.”

Riziko smrti

Absolvování pátečních tréninků bylo obrovskou chybou a podceněním problému ze strany Sainze. Jeho lékař mu totiž prozradil, že v nejlepším riskoval delší a náročnější operaci. V tom nejhorším zde bylo riziko smrti. Při zánětu slepého střeva je nebezpečím jeho prasknutí. V monopostu F1 tělo absorbuje obrovské přetížení a riziko prasknutí je tak ještě větší.

“Pořád jsem jen myslel na závod a řekl jsem: ‚Můžete mi dát něco silného, ​​abych mohl závodit a přijít na operaci až zítra?‘ Řekli ne, protože bych mohl umřít, když mi slepé střevo praskne.”

Nakonec všechno dopadlo dobře. Sainz sice přišel o závod v Saudské Arábii, ale postoupil úspěšnou operaci a díky rychlé rekonvalescenci se ukázal již za dva týdny v Austrálii, kde vyhrál.