Carlos Sainz dostal zakázáno hovořit o své budoucnosti

Mnozí jezdci už jsou v tuto chvíli v Singapuru, kde se ve středu účastní řady sponzorských akcí. Je to první příležitost kontaktu se světem médií před tím, než ve čtvrtek dojde na tradiční sérii rozhovorů a oficiální tiskovou konferenci. Jelikož ale v široce diskutovaném tématu 'McLaren - Honda - Renault - Toro Rosso' nepadlo jediné slovo oficiálně, je těžké se k němu ze strany pilotů vyjadřovat. Nejvíc těžké je to s Carlosem Sainzem, o kterém se vlastně má za to, že bude jezdit pro Renault. Také proto Sainz otevřeně přiznal, že nemá dovoleno na tato a příbuzná témata hovořit.

Štítky: Carlos Sainz Honda Toro Rosso Zveřejněno 13. 09 2017 — Tomáš Richtr

Má se za to, že veškeré změny kolem týmů McLaren, Toro Rosso, automobilek Honda a Renault a jezdců Carlose Sainze nebo Fernanda Alonsa budou oznámeny před páteční tiskovou konferencí, na které se totiž sejdou právě zástupci zmiňovaných stran. Bylo by pro ně obrovsky těžké, kdyby se tak nestalo. Obzvlášť unikátní je celé téma v tom, že se netýká jen dvou stran, jak bývá obvyklé mezi týmem a jezdcem nebo týmem a dodavatelem motorů. Do kauzy kolem Hondy je zapleteno pět firem, přinejmenším tři jezdci a samotné vedení F1.

Carlos Sainz na setkání pozvaných hostů s jedním sponzorů Toro Rosso ale navzdory ‚tutovým‘ prohlášením o změnách nechce nic říkat.

„V médiích se samozřejmě hodně píše, ale já jsem sem přijel jako maximálně motivovaný pilot Toro Rosso s cílem získat co nejvíce bodů,“ řekl Carlos Sainz novinářům. „Hodlám se uchytit ke svému zvyku, to jest soustředit se na víkend a nekomentovat možnou budoucnost. Jednak to mám zakázané a jednak je to nejlepší způsob, jak k víkendu přistoupit.“

Na sponzorské akci byl přítomen také Sainzův týmový kolega Daniil Kvjat. Také on poctivě držel embargo.

„Dokud nezazní něco oficiálního, nebudu to komentovat,“ řekl Rus. „Ale ať to bude cokoli, pro tým to bude dobré řešení. Jakmile si tu záležitost lidé vyřeší, budu mít co komentovat. Čím dříve tím lépe, ale nemohu v této náročné chvíli na tým vytvářet žádný tlak.“

Diskuse k článku

Napsat komentář