Bývalý Schumacherův manažer vzkazuje rodině: Přestaňte lhát

V prosinci to bude 10 let od nešťastného pádu Michaela Schumachera na lyžích, po kterém utrpěl poranění mozku a stáhl se z očí veřejnosti. Dodnes se oficiálně přesně neví, jak na tom sedminásobný šampion je. A přesně to štve jeho bývalého manažera Williho Webera.

Štítky: Michael Schumacher Willi Weber Zveřejněno 20. 07 2022 — Lukáš Štěrovský

Weber byl Schumacherovým manažerem až do roku 2012, kdy Němec ve formuli 1 definitivně skončil. Naposledy spolu mluvili před Vánoci 2013, jen pár dní před osudnou nehodou. „Bylo to pro mě opravu bolestivé,“ vzpomíná na chvíle krátce po incidentu.

„Stokrát jsem se snažil Corinnu (Michaelovu manželku, pozn. red.) kontaktovat, ale neodpovídala. Volal jsem Jeanu Todtovi (bývalý šéf Ferrari a přítel Schumacherovy rodiny, pozn. red.), jestli mám jet do nemocnice, a on mi řekl, ať počkám – je příliš brzy.

Volal jsem druhý den, a nikdo to nebral. Takové chování jsem nečekal a stále jsem kvůli tomu naštvaný,“ říká Weber. „Pořád tvrdili, že je příliš brzy… No tak teď už je příliš pozdě, je to devět let. Možná by měli říct, jak na tom Michael skutečně je.

„Zpočátku jsem tu situaci chápal, protože jsem pro Michaela vždycky dělal všechno, co jsem mohl, abych ochránil jeho soukromý život. Ale od té doby jsme od nich slyšeli jen samé lži,“ dodal Weber. „Byl pro mě jako syn. Ještě dnes mě bolí, když o tom musím mluvit…“