Bývalý pilot F1 v online závodech úmyslně boural. Vykoledoval si ban

Agresivní chování se trestá jak na silnici, tak i na závodní dráze. A je jedno, jestli je skutečná, nebo jen virtuální. O tom se přesvědčil bývalý pilot F1 Scott Speed, který si teď kvůli svému agresivnímu počínání nějakou dobu „nezapaří“.

Štítky: fanoušci Scott Speed Zveřejněno 5. 02 2018 — Lukáš Štěrovský

Každý z virtuálních závodníků, který měří síly se soupeři v online podnicích, ten pocit frustrace zná; když jej jiný jezdec/hráč úmyslně sestřelí z dráhy. Překvapením občas může být skutečná identita takto nezodpovědného virtuálního závodníka. Podobného prohřešku se totiž ve známé hře iRacing dopustil bývalý pilot F1 Scott Speed. A jelikož se nejednalo o jeho první problém, došlo dokonce na zablokování uživatelského účtu.

Během minulého víkendu se totiž jezdec Toro Rosso z let 2006/2007 rozhodl během online závodu vozů GT na Nürburgringu úmyslně narazit do jednoho z protivníků. Se zlou se však potázal. Nakonec vyšlo najevo, že Speed už byl zapleten do několika incidentů a často nezvládá udržet emoce na uzdě.

„Trest za moje chování, pokud proti někomu někdo protestoval, je pozastavení účtu, což přijímám. Osobně bych se necítil jako chlap, kdybych protestoval proti klukovi, který vás omylem vyřadil z vedení závodu, aby tak oplatil někomu laskavost. Ale to jsem já. Chápu, že takové uvažování není bráno s dostatečným respektem a je špatné. Za to se upřímně omlouvám,“ sdělil Speed.

iRacing je populární on-line závodní simulace, ve které spolu hráči v reálném čase komunikují. Hra má k realitě opravdu blízko. Sebemenší kontakt vozu se soupeřem, svodidly či jinou překážkou se rovná poškození, které se projeví na řízení. Titul hraje například i ex-pilot NASCAR Dale Earnhardt, Jr.

Diskuse k článku

Napsat komentář