Bývalý pilot Alan Jones nechce být dál komisař, nesouhlasí s tresty

Bývalý závodník a komisař formule 1 Alan Jones připustil, že je z přístupu svých kolegů tak rozčarovaný, až zvažuje, že se své role komisaře vzdá.

Štítky: Alan Jones Pravidla Zveřejněno 26. 08 2019 — Lukáš Podstata

Jones dříve aktivně působil na závodních tratích v roli sportovního komisaře. Naposledy v této funkci působil při Velké ceně Maďarska v roce 2016, ale na seznamu komisařů figuruje oficiálně i nyní.

Vzhledem k letošním rozhodnutím sportovních komisařů však přiznal, že zvažuje vzdát se své role. „Jsem celkem rozčarovaný z toho, jak formule 1 přistupuje k udělení trestů, aktuálně vážně přemýšlím o ukončení své role v tomto sportu. Nesouhlasím se způsoby a směry, kterým se vedení sportovních komisařů ubírá, samozřejmě je ale nemůžu kritizovat, pokud jsem jejich zaměstnancem,“ říká světový šampion z roku 1980.

Jones věří, že komisaři častěji rozhodují psanými pravidly než vlastním úsudkem. „Vládnou knihou, v té se například uvádí, že na straně pět, odstavec tři, řádek čtyři, pokud dojde k výpadku přívodu baterie, automaticky to znamená trest,“ vysvětluje bývalý jezdec Williamsu.

„Správně by to mělo být, aby se zamysleli, zda je nutné penalizaci uložit. Proč mají mít ve svém týmu bývalého závodního pilota, který stejně nemůže říct: Ne, věřím, že to byl závodní incident. Nemyslím si, že by se mělo rozhodovat jen podle psaných pravidel,“ říká rodák z Melbourne.

Podle Jonese je také absurdní, aby za technickou chybu pykal samotný jezdec, když za ní je podle něj zodpovědný tým. „Pokud máte mechanický problém, domnívám se, že výrobce by měl být ten, kdo má být potrestán,“ dodává Australan.

Alan Jones.

Diskuse k článku

Napsat komentář