Bývalý Kimiho šéf: „Obávám se, že neví o svém potenciálu.“

"Má rád večírky a pití, ale ve skutečnosti je mnohem disciplinovanější, než si mnoho lidí uvědomuje."

1 Štítky: Kimi Räikkönen Martin Whitmarsh Zveřejněno 31. 08 2015 — Marie Tomšíková

Podle bývalého šéfa McLarenu Martina Whitmarshe existuje reálná hrozba, že Kimi Räikkönen opustí F1 se špatnými pocity.

Martin Whitmarsh spolupracoval s Räikkönenem v letech 2002 až 2006, poté se Fin přesunul do Ferrari. V roce 2007 získal svůj první a zatím i poslední titul mistra světa, ale po nevydařené sezóně 2009 opustil formuli 1. Vrátil se opět v roce 2012 a dvě sezóny absolvoval u týmu Lotus.

V loňském roce se vrátil zpět do Ferrari, ale jeho návrat se nesl v pochmurném duchu. Sezónu dokončil na dvanáctém místě se ziskem 55 bodů. Räikkönen se několikrát vyjádřil, že mu auto prostě nesedí. Pro srovnání: jeho týmový kolega Fernando Alonso získal 161 bodů a celkově skončil šestý. Letos je na tom Kimi podobně. Zatím se pohybuje na čtvrtém místě a na týmového kolegu Sebastiana Vettela ztrácí 78 bodů.

Kimi Räikkönen prodloužil smlouvu s Ferrari pouze o jeden rok. Místo ve formuli 1 pro rok 2016 má tedy jisté, ale po skončení sezóny reálně hrozí, že Fin nadobro opustí F1. Čas ubíhá rychle a podle Whitmarshe se může stát, že Kimi odejde bez toho, aby si uvědomil svůj potenciál.

„Doba kdy jeho výkony hraničily s genialitou, je sice pryč, ale já věřím, že pořád může odvádět skvělou práci. Kimi je, musím říct, docela nepochopitelný jezdec. Má rád večírky a pití, ale ve skutečnosti je mnohem disciplinovanější, než si mnoho lidí uvědomuje, také je velmi inteligentní,“ řekl Whitmarsh.

„Kimi je hodně frustrovaný a neuvědomuje si svůj potenciál,“ dodal.

 

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Bývalý Kimiho šéf: „Obávám se, že neví o svém potenciálu.“”

  1. snebka napsal:

    Na týmového kolegu sice ztrácí 78 bodů, ale není jedenáctý, ale čtvrtý to by chtělo opravit 😀

Napsat komentář