Proč to byl jeden z nejlepších závodů Alexe Albona

Alex Albon v podprůměrném williamsu dokončil Velkou cenu Belgie na desátém místě. Podle jeho vlastních šlo o jeho dost možná nejlepší závod ve formuli 1 vůbec.

Štítky: Alex Albon GP Belgie Williams Zveřejněno 28. 08 2022 — Lukáš Štěrovský

Pilot Williamsu za totiž mj. musel držet vozy McLarenu či Aston Martinu. „Bylo to ošidné, už po startu jsem si říkal, že to bude dlouhý závod. Degradace byla vysoká. Ale bylo skvělé, jak odlišná teplota trati způsobila úplně jiné chování pneumatik.

Pirelli má velmi vysoký limit minimálního tlaku, což nám s naším nastavením přítlaku nevyhovovalo,“ popsal Brit své strasti. „I proto to byl podle mého názoru jeden z mých vůbec nejlepších závodů ve formuli 1.

Zachránila nás dobrá maximální rychlost, protože v posledním stintu jsme se jen snažili udržet pozici, nemohli jsme chybovat,“ dodává Albon, který těsně porazil Strolla, Norrise, Tsunodu, Guanyu a Ricciarda.

„Čím více jsem jich paradoxně viděl za sebou, tím jsem se cítil lépe. Když se vytvoří vláček, každý totiž tak trochu tlačí na každého. Když jste jen dva, ten vzadu může polevit a pošetřit gumy, brzdy a tak,“ vysvětluje.

Albon už přitom letos předvedl podobně dobrý výkon v Austrálii, z bodu ve Spa má ale větší radost. „Protože jsme jeli stejnou taktiku jako všichni ostatní. S ohledem na naše tempo byl proto zisk bodu dobrá práce. Dodá nám to sebevědomí do Monzy, což je další okruh s nízkým přítlakem,“ těší se.