Byl juniorem Alpinu, nyní prodloužil s Alfou Romeo. Číňan Zhou se může těšit na GP Číny

Alfa Romeo dala Guanyovi Zhouovi novou smlouvu, která udrží prvního čínského jezdce F1 na plný úvazek v týmu pro rok 2023, vedle Valtteriho Bottase.

Štítky: Alfa Romeo Guanyu Zhou Zveřejněno 27. 09 2022 — Jiří Košta

Čínský závodník původně patřil do akademie Alpinu, kde se dokonce svezl poprvé oficiálně s monopostem formule 1 v loňském roce během prvního volného tréninku na GP Rakouska. Letos si vede zatím nad očekávání, za což může vděčit i svému mnohem zkušenějšímu kolegovi Bottasovi. Fin zůstává také s Alfou Romeo i pro sezonu 2023.

Zhou se prosadil tím, že při svém debutu v Bahrajnu získal bod a na to navázal dalšími dvěma body, v Kanadě a Velké ceně Itálie.

Čínský pilot aktuálně má na svém kontě sice šest bodů, zatímco Bottas jich má čtyřicet šest, ale to není úplně jasný obraz o tom, jak na tom pilot je. Alfu Romeo letos trápí spolehlivost u obou vozů, přičemž se závodník dostal do křížku víceméně jen s Georgem Russellem v GP Velké Británie, kde skončil “na střeše” po startu závodu.

„Dostat se do formule 1 byl splněný sen a pocit, že jsem poprvé soutěžil v závodě, se mnou bude žít navždy: tým mě neuvěřitelně podporoval, vítal mě od prvního dne a pomáhal mi přizpůsobit se nejsložitější sérii v motorsportu.

Je toho víc, čeho chci v tomto sportu a s týmem dosáhnout, a tvrdá práce, kterou jsme dali dohromady od začátku roku, je jen prvním krokem k tomu, kde chceme být v příští sezoně. Stále se máme co učit, hodně se vyvíjet, ale věřím naší práci: těším se na další kapitolu našeho společného příběhu.”

 

Lídr šampionátu Dominique Aegerter ostře kritizuje projekt Energica MotoE