Buttonovi pomohla skvělá práce s pneumatikami

McLaren se se sezonou a motory Mercedes rozloučil pátým místem Jensona Buttona. Kevin Magnussen měl v úvodu kolizi, nevyšla mu strategie a na body nedosáhl.

Štítky: Eric Boullier Jenson Button Kevin Magnussen McLaren Zveřejněno 23. 11 2014 — Filip Fikejz

McLaren se se sezonou a motory Mercedes rozloučil pátým místem Jensona Buttona. Kevin Magnussen měl v úvodu kolizi, nevyšla mu strategie a na body nedosáhl.

Jenson Button zajel ve Velké ceně Abú Dhabí na okruhu Yas Marina skvělé páté místo. Kevin Magnussen s druhým mclaren skončil jedenáctý a body mu unikly.

Button je přesvědčen, že v obtížném závodě vytěžil z vozu i ze sebe maximum. „V oblasti strategie jsme udělali správnou věc, ale neměli jsme dostatečnou rychlost, abychom zaútočili na vozy před sebou. Od závodního jezdce se očekává, že z vozu dostane maximum. Myslím, že jsem to letos dokázal a pořád jsem na vrcholu,“ je přesvědčen šampión z roku 2009.

Po projetí cílem předváděl na trati donuty. Mohlo se jednat o jeho poslední závod F1, zatím není jisté, jestli bude v týmu pokračovat i příští sezonu. „Je to poslední závod sezony. Rád bych poděkoval Tomu (Stallardovi) a Berniemu (Collinsovi), svým dvěma závodním inženýrům, kteří letos odváděli fantastickou práci, stejně jako všichni moji mechanici. Celý tým mě velmi podporoval, což je milé. Je to dnes pro mě dobrý den, ale ještě mnohem lepší je pro mého starého týmového parťáka Lewise Hamiltona. Získat dva tituly mistra světa je úžasný úspěch. Gratuluji mu, zaslouží si to. Jsem si jistý, že dnes v noci bude zábava. Se svou rodinou oslavím úspěšný konec sezony,“ ujistil.

Jistotu pro příští sezonu zatím oficiálně nemá ani Magnussen. Toho hned po startu přibrzdil kontakt s Adrianem Sutilem. „Poté už předek vozu nebyl tak dobrý, ale nebylo to špatné, dalo se to zvládnout. Můj úvodní stint na tvrdších pneumatikách proběhl dobře. Pneumatiky držely a cítil jsem, že se dokážu vypořádat s opotřebením,“ vzpomínal. Po přezutí na super měkké pneumatiky ale nezískal nic na soupeře, kteří druhý stint absolvovali na tvrdších pneumatikách. „Zůstali jsme, kde jsme byli, což nám zničilo závod.“

Také on pochválil nového mistra světa. „Gratuluji Lewisovi. Celou sezonu jezdil brilantně a titul si zcela zaslouží. Měl úžasný rok. Také chci poděkovat celému týmu McLaren. Byla to pro mě neuvěřitelná zkušenost. Hodně jsem se letos naučil. Bylo to fantastické. Díky, chlapi,“ dodal.

Závodní ředitel Eric Boullier pochválil Buttona za práci s pneumatikami a připomněl, že Magnussenův závod ovlivnila kolize z úvodu. Dále poděkoval Mercedesu, s jehož motory se tým po dvaceti letech loučí, za společné úspěchy a pogratuloval mu k titulu mezi týmy i jezdci. Zároveň pogratuloval odchovanci týmu a letošnímu mistru světa Lewisu Hamiltonovi. Nyní už se bude tým soustředit na spolupráci s Hondou, jejíž motory bude v nadcházejícím týdnu v dějišti posledního závodu sezony testovat.

Diskuse k článku

Napsat komentář