Webber: Button start v Monaku nebere vážně

Takové je tvrzení bývalého pilota F1 a Buttonova kamaráda Marka Webbera.

Štítky: Fernando Alonso Jenson Button Mark Webber Zveřejněno 9. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

S ohledem na Alonsovu účast v 500 mil Indianapolis zastoupí Španěla ve Velké ceně Monaka Jenson Button, který ukončil kariéru pilota F1 po loňské sezoně. U McLarenu zůstal jako rezervní jezdec, ale s jeho skutečným využitím víceméně nikdo nepočítal. Zvlášť, když sám Button prohlásil, že ani on o návrat nestojí.

Přesto se Brit v královně motorsportu nakonec ještě objeví. Tento krok zkritizoval bývalý pilot F1 a Buttonův kamarád Mark Webber. „Je to nesmysl. V prvním tréninku bude mít problémy s palivem, kvalifikuje se jako sedmnáctý a odstoupí ve dvanáctém kole. Koho tohle zajímá?

Jenson se ani nezúčastnil žádných testů, nebere to vážně. ‚Chci zůstat v Americe a zúčastnit se triatlonu, nezajímají mě testy v Bahrajnu‘. Tohle pro mě bylo překvapením. První trénink v Monaku bude pro Jensona budíčkem.

Nemyslím si, že byl prvním, kdo čekal na telefonu, co se nahrazení Alonsa týče. Fernando totiž řídí McLaren,“ tvrdí Mark Webber. Podle něj má ale tato skutečnost jednu velkou výhodu. „Pro Stoffela (Vandoorna) je to dobrá škola. Má před sebou velkou budoucnost.“

Diskuse k článku

Napsat komentář