Button se obává trestu za výměnu některých částí motoru

Ani v Kanadě se letošní trápení McLarenu nezlomí. Button nenastoupil do kvalifikace kvůli problémům s motorem, Alonso skončil čtrnáctý.

Štítky: Fernando Alonso Jenson Button McLaren Zveřejněno 6. 06 2015 — Zuzana Kulichová

Ani v Kanadě se letošní trápení McLarenu nezlomí. Button nenastoupil do kvalifikace kvůli problémům s motorem, Alonso skončil čtrnáctý.

Jenson Button se kvalifikace na Velkou cenu Kanady 2015 nezúčastnil, a to kvůli problémům, které měl během sobotního tréninku s motorem. Do závodu by už nastoupit měl, ovšem zatím není jasné, jestli si nevyslouží ještě trest za výměnu některých elementů motoru.

„Byl to náročný den. Nejdříve selhala elektronika, kvůli tomu vznikly problémy s motorem. Mechanici teď dělají všechno, co je v jejich silách, vůz je rozebraný. Do zítřka by měli všechno spravit a já doufám, že v závodě bude auto konkurenceschopné. Z toho bych měl radost. Pokud ale ještě dostanu trest, nebude to snadné,“ obává se Brit.

Ačkoliv ani výsledné umístění Fernanda Alonsa nepatří k nejlepším, Španěl je se svým dnešním výkonem spokojený. „Měl jsem ze svého kola radost a myslím, že tohle je nejlepší kvalifikační pozice, ve kterou jsme mohli doufat.

Předpokládám, že budu kvůli Maxově penalizaci startovat třináctý. Po takhle náročném dni, kdy jsem hned ráno vyměnil motor, zmeškal většinu třetího tréninku a do kvalifikace pak ještě nastoupil jako jediný z našeho týmu, je pro nás třinácté místo nejpozitivnější zprávou celého dne.

Doufejme, že zítra budeme mít o něco lepší den, že dobře odstartujeme a oba vozy závod dokončí bez problémů. Montreal vždycky nabízí dobré závody plné akce, několik safety carů, problémy se spolehlivostí pro všechny a tak dále. Je to okruh velmi náročný na brzdy, převodovky a další části vozu.

Musíte se soustředit až do posledního kola, protože stát se může cokoliv,“ říká natěšený dvojnásobný mistr světa.

Diskuse k článku

Napsat komentář