Button dostal smlouvu na dva roky

Jenson Button se nemusí obávat další nejistoty na konci příští sezóny, pro McLaren by měl závodit minimálně do roku 2016.

5 Štítky: Jenson Button McLaren Zveřejněno 11. 12 2014 — Jan Pastorek

Jenson Button se nemusí obávat další nejistoty na konci příští sezóny, pro McLaren by měl závodit minimálně do roku 2016.

V závěru letošní sezóny nebyl Button daleko dobrovolnému odchodu od McLarenu, protože mu vadily opakované odklady rozhodnutí o jezdecké sestavě 2015. Nakonec ale vydržel a s McLarenem podepsal dvouletý kontrakt.

„Shodli jsme se, že více než jeden rok je povinnost,“ uvedl. „Tohle je nový a vzrušující projekt. Být součástí legendárního partnerství McLarenu a Hondy není záležitost na jeden rok. Těším se, že to bude více než jeden rok. Jsem tady, abych soutěžil a bojoval o šampionát.“

Nakonec svého čekání nelituje, i když podle zákulisních informací musel akceptovat nižší plat.

„Bylo to dlouhých pár týdnů, ale v životě má někdy cenu na nejlepší věci čekat. Bude to můj 16. rok ve formuli 1, a co je důležitější, šestý u McLarenu,“ uzavřel.

 

Diskuse k článku

5 komentářů: “Button dostal smlouvu na dva roky”

 1. Tomáš Richtr napsal:

  Důležité je, že jej chápe McLaren 😎

  Zix: Taky tohle rozhodnutí nechápu

 2. Rendy napsal:

  LewisFan:
  Blbost. Magnussen je jednoznačně perspektivnější do budoucna. Jako testovací jezdec se jim na to v**ere, a půjde jinam. Třeba do Ferrari po Raikkonenovi, anebo přístí rok poté co vyhodí Fechtla.

  Do budoucna asi ano, ale teď Honda potřebuje zkušené harcovníky a za 2 roky skončí Button a na jeho místo může nastoupit Kevin, nebo Stoffel. Každopádně z nadějných mladíků si McLaren může vybírat a nejen z nich. Můžou do sedačky posadit i někoho ze současného pole, kdo má kariéru před sebou. Ale Kevina je mi líto, byl bych raději, kdyby zůstal po boku Jensona…

 3. Zix napsal:

  Taky tohle rozhodnutí nechápu, protože Kevin na něj moc neztrácel a na 1. rok nejezdil vůbec špatně.
  Asi si ale věřej, že můžou bojovat o titul hned příští rok – tedy by Button byl lepší volba, aby dělal Alonsovi dobrou týmovou dvojku. Zbytečně ale ztratili s Kevinem rok, podobně jako loni s Pérezem.

  Jen doufám, že Kevin ještě dostane šanci a nebude to pro něj konec. To že by ho vzalo Ferrari nebo někdo jinej bych se bohužel nebál, protože v top týmu ještě nebyli lepší jezdci – Grosjean nebo Hulki.

 4. LewisFan napsal:

  Blbost. Magnussen je jednoznačně perspektivnější do budoucna. Jako testovací jezdec se jim na to v**ere, a půjde jinam. Třeba do Ferrari po Raikkonenovi, anebo přístí rok poté co vyhodí Fechtla. 😉

 5. Rendy napsal:

  Jsem moc rád, že zůstal a ještě raději, že to není jen na rok. 🙂 Snad bude Alonsovi pořádně zatápět a také jsem zvědav, jestli dopředu určí týmovou 1 a koho, nebo to nechají otevřené a rozhodnou se pak podle bodů. Já jsem pro druhou možnost… 😉

Napsat komentář