Budoucnost AlphaTauri je nejistá

Podle poradce Red Bullu Helmuta Marka není jasné, jak to do budoucna bude se sesterskou stájí AlphaTauri. Ta slouží Red Bullu jako juniorská akademie, ve které vychovává své talenty.

Štítky: AlphaTauri Helmut Marko Red Bull Zveřejněno 23. 12 2022 — Lukáš Štěrovský

Budoucnost italské stáje, která byla až do roku 2006, než ji Red Bull odkoupil, známá jako tým Minardi, je nejistá po nedávné smrti zakladatele Red Bullu Dietricha Mateschitze. Nový šéf celé značky Oliver Mintzlaff se prý snaží omezit náklady a také provést personální změny; v ohrožení je podle některých i pozice samotného Marka, stejně jako šéfa stáje Christiana Hornera.

„Nemluvili jsme spolu poprvé, ale byl to první rozhovor o budoucnosti a o tom, jak k ní chceme přistupovat,“ vysvětlil Marko rakouskému listu Kleine Zeitung. „O náš tým se hodně zajímal. Podle mého je stále na čem pracovat. Řídíme se heslem, že stát na místě znamená jít o krok zpět.

Kontinuita je určitě velmi důležitou složkou úspěchu, i když letošní výkony AlphaTauri nebyly uspokojivé,“ dodal Marko. A má pravdu, po bojích ve středu pole v minulých letech se letos tým z Faenzy propadl na předposlední příčku v Poháru konstruktérů.

 

Zrod týmu Minardi

Alonso měl premiéru před 20 lety. Sám se podílel na stavbě auta