Budeme mít autobusy místo F1, nechápe Hamilton snižování počtu motorů

Smyčka se utahuje a vozy jsou z pohledu regulí pod čím dál větší kontrolou. Už příští sezonu si budou muset týmy vystačit s pouhými třemi pohonnými jednotkami. Přibydou proto některé komponenty a vozy budou zase o něco těžší. A o to nedá spát letošnímu šampionovi.

2 Štítky: Lewis Hamilton sezona 2018 Zveřejněno 14. 11 2017 — Josef Nekvinda

Lewis Hamilton proto projevil obavy ohledně příští generace vozů formule 1. V důsledku četných změn, jako je zakomponování systému Halo nebo přidané komponenty pohonných jednotek, údajně budou těžké jako autobusy. Dále se chystá navíc i snížení počtu povolených pohonných jednotek za sezonu, což Britovi rovněž dělá vrásky na čele.

„Nelíbí se mi myšlenka snižování na tři,“ sdělil Hamilton v rozhovoru pro BBC. „Stojí to za prd. Sprinty jsou to, co nám ve formuli 1 chybí. Auto bude v příštím roce jako autobus, bude těžké jako NASCAR. Brzdné vzdálenosti se prodlouží. Brzdy už teď doslova hoří, jsou na svém limitu. Já vím, že to zní negativně, ale jako závodníci chceme rychlá a hbitá auta, se kterými můžeme útočit v každém jednom kole.“

Nyní už čtyřnásobný šampion nicméně připustil, že takové vyhlídky jsou v blízké době zřejmě nereálné. „Bohužel to ani teď takhle není. V neděli to tak možná vypadalo, ale startoval jsem z úplně jiné pozice. Když se podíváte na kluky z čela, tak ti si to kontrolovali. To je to, co obvykle děláme. Pro lidi to zřejmě není příliš atraktivní ke sledování nebo si to nemyslím. Pokud si prohlédnete ty nejvíce napínavé závody, zvlášť když prší, nemáme tam tato omezení. Nejsem si jistý, zda tyto motory pomáhají v tomto směru,“ dodal Hamilton.

Diskuse k článku

Napsat komentář