Bude těžké Rosberga předjet, máme stejnou techniku, říká Hamilton

Piloti Mercedesu znovu odstartují do závodu z první řady. Pole position v Montrealu však neuchvátil Lewis Hamilton, nýbrž Nico Rosberg.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 7. 06 2014 — Zuzana Kulichová

Piloti Mercedesu znovu odstartují do závodu z první řady. Pole position v Montrealu však neuchvátil Lewis Hamilton, nýbrž Nico Rosberg.

Lewis Hamilton si kvůli vlastní chybě v posledním měřeném kole nechal utéct další pole position v letošní sezoně. Brit má obavu, že tahle nepříjemnost ho může stát další vítězství, protože v Kanadě nebude snadné Rosberga z prvního místa sesadit.

„Předjíždění bude hodně těžké, protože má stejné auto jako já a rychlostně jsme na tom dost podobně,“ vysvětluje Hamilton. „Musím pracovat na strategii, dávat pozor na pneumatiky a auto a s inženýry musíme přijít na to, co mi bude sedět nejvíc. Doufám, že mám ještě šanci,“ dodal později v rozhovoru pro Sky Sports.

Mistr světa z roku 2008 nejvíc lituje pokažené třetí části kvalifikace. „Rozhodl jsem se vyjet na konci, a to nebyl nejlepší nápad, protože jsem se dostal za ostatní a musel jsem tak zpomalovat, což není zrovna nejlepší způsob přípravy na měřené kolo. Najel jsem pak moc ze široka do zatáček číslo šest a osm,“ přiznal.

Nico Rosberg má z vyhrané kvalifikace obrovskou radost, a to především proto, že favoritem byl pro závod v Montrealu označován jeho britský týmový kolega. „Samozřejmě vím, že Lewis Hamilton na této trati jezdí hodně dobře. O to víc mě těší, že se mi dneska dařilo. Den šel dobře a vůbec v průběhu celého víkendu děláme pokrok. Každým dnem se stáváme silnějšími. Je to skvělý výsledek a nejlepší pozice pro start do zítřejšího závodu,“ raduje se Němec.

Diskuse k článku

Napsat komentář