Bude Monako posledním Palmerovým závodem?

V padoku formule 1 se čím dál více hovoří o tom, že dny Jolyona Palmera u Renaultu jsou sečteny. Pokud se mu v Monaku nepodaří zajet slušný výsledek, z francouzské stáje bude prý s okamžitou platností odejit.

2 Štítky: Jolyon Palmer Renault Zveřejněno 26. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Brit zažívá obtížnou sezonu, hlavně ve srovnání s novým týmovým kolegou Nikem Hülkenbergem, který Palmera překonává prakticky v každé jízdě, ať už jde trénink, kvalifikaci či závod. Palmer letos zatím nedokázal bodovat, zatímco Němec nasbíral už 14 bodů (naprázdno vyšel jen v úvodních dvou podnicích).

Podle samotného Palmera jeho výkony ovlivňují technické potíže, i když současně přiznává, že jeho vlastní výkonnost je také zklamáním. „Je pozitivní vidět, jak dobré je auto. Ale když skončíte v první části kvalifikace, zatímco váš kolega se dostane až do třetí, bolí to o to víc, protože můžete vidět, čeho je vůz schopen.

Ve Španělsku ale mezi námi nebyl až takový rozdíl, jen se to zveličilo okolnostmi během závodu. Teď vím, jaké jsou možnosti auta a je na mě, abych je využil,“ nabádá sám sebe Palmer. Ten i v loňském roce začal řadou neuspokojivých výsledků, aby se posléze přece jen zlepšil.

Renault chce Palmerovi pomoci najít rychlost

„Takhle jsem novou sezonu začít nechtěl. Vloni to bylo právě Monako, kde jsem skončil ve zdi, což byl poslední impulz k tomu, abych si pomyslel, že se situace musí změnit. To už jsem si letos řekl už několikrát. Snad se to zlepší. Je to jen otázka toho, poskládat dohromady dobrý víkend.

Jak už jsem říkal, Barcelona byla špatná, pokud se člověk podíval jen na výsledky. Ve skutečnosti to tak zlé nebylo. Je potřeba vše spojit dohromady, a pak budeme tam, kde chceme být. Letos jsme navíc měli nějaké problémy, které jsem v loňském roce nezažil.

Jsem zklamaný tím, jak se sezona vyvíjí, ale jsem připravený to otočit. Myslím, že od toho nejsem tak daleko. Jakmile se to podaří nakopnout, pak už to nebude tak těžké – jako minulý rok,“ dodává Palmer.

Pokud by se spekulace naplnily, jeho sedačku by mohl zaujmout Rus Sergej Sirotkin, který se už letos několikrát představil ve volných trénincích. Je také možné, že si Renault připravuje půdu pro příchod Fernanda Alonsa od příští sezony.

Alonsovy šance pro sezonu 2018 a dále

Diskuse k článku

Napsat komentář