Bude Ferrari zase vyhrávat? Z týmu sálá nadšení, to ale mírní historie i fakta

Kimi Räikkönen po předsezonních testech velebí své nové Ferrari SF70-H a práci týmu. Sama Scuderia se cítí být v mnohem lepším postavení než loni. Nikdo se ovšem neodváží skloňovat slovo vítězství. Důvodů pro to je více. Scuderia během zimních testů oslnila. O tom není pochyb. S odkazem na minulý ročník je ale příliš brzy na to dělat…

Štítky: Ferrari Sezona 2017 Zveřejněno 13. 03 2017 — Josef Nekvinda

Kimi Räikkönen po předsezonních testech velebí své nové Ferrari SF70-H a práci týmu. Sama Scuderia se cítí být v mnohem lepším postavení než loni. Nikdo se ovšem neodváží skloňovat slovo vítězství. Důvodů pro to je více.

Scuderia během zimních testů oslnila. O tom není pochyb. S odkazem na minulý ročník je ale příliš brzy na to dělat unáhlené závěry. V Maranellu to moc dobře ví, a proto se raději drží při zdi. I tak to ale nemění nic na faktu, že ve Ferrari panuje dobrá nálada.

Není se čemu divit. Čas 1:18,634 byl na míle vzdálený veškeré konkurenci. I Mercedesu. „Je tu pár drobných problémů, ale podíváme-li se rok dozadu, pak jsme v o mnoho silnější pozici,“ nechává se slyšet držitel onoho bleskového času Kimi Räikkönen. „Auto je nesmírně spolehlivé, avšak když jej zatlačíte na limit, dá se počítat, že se objeví drobné nedostatky. Kluci odvedli dobrou práci.

Honda už ví, co stálo za problémy během testů

Dobře se řídí, takové jsou naše první pocity. Budeme dost rychlí i v závodech? To nevím. Je stále velmi brzy, ale když srovnáme loňský rok a současnost, pak musíme být spokojeni s krokem kupředu, jaký jsme udělali jako tým a kolektiv,“ pokračuje Fin.

Necelé dva týdny zbývají do úvodního podniku v australském Melbourne a stejně jako loni už se šíří názory typu – letos bude Ferrari Mercedesu v patách. A tyto předpovědi ku všeobecnému nadšení umocňují piloti Mercedesu. Lewis Hamilton podotkl, že Maranello na vítězství v Pohárech čeká od roku 2008, je hladové, a tudíž patří mezi hlavní favority.

Sky Sports na druhou stranu přišel s informací o tom, že Mercedes celé testy odjel v úspornějším nastavení pohonné jednotky, a kvůli tomu ztrácel okolo šesti desetin sekundy na kolo. Dost možná s touto informací pracuje i samotné Ferrari. Mercedes je totiž podle Sebastiana Vettela stále tím týmem, který budou Maranellští muset porazit v cestě za kýženým úspěchem.

„Mercedes je stále rychlý, vezmete-li v úvahu jeho výkon při dlouhých jízdách. Zpětně se podívejte na to, jak pomalí byli v průběhu testování před tím, než to v závodech vystupňovali,“ podotýká čtyřnásobný šampion Vettel.

Čtěte dále: Dobrá zpráva od nových šéfů F1: Evropské okruhy je potřeba chránit

Diskuse k článku

Napsat komentář