Brno má nový traťový rekord

Na Masarykově okruhu v Brně se začátkem září jel závod série Boss GP. Závod ovládl rakouský pilot Ingo Gerstl, který tak získal třetí vítězství v řadě a navíc pokořil pět let starý rekord o více než 4 sekundy. Boss GP (v překladu „velké otevřené monoposty“) je evropská závodní série, která vznikla v roce 1995. Tato…

1 Štítky: Brno Motorsport Zveřejněno 17. 09 2015 — Marie Tomšíková

Na Masarykově okruhu v Brně se začátkem září jel závod série Boss GP. Závod ovládl rakouský pilot Ingo Gerstl, který tak získal třetí vítězství v řadě a navíc pokořil pět let starý rekord o více než 4 sekundy.

Boss GP (v překladu „velké otevřené monoposty“) je evropská závodní série, která vznikla v roce 1995. Tato série láká své fanoušky na klasické okruhy (Hockenheim, Monza) a především na rychlá a hlučná auta. Můžeme zde vidět monoposty formule 1, GP2 a mnoho dalších. Začátkem září tato série zavítala i do České republiky.

Ingo Gerstl pokořil pět let starý rekord Luca Filippiho (1:43,260 min) o více než čtyři sekundy. Od této chvíle je nový nejrychlejší čas 1:39,093 min a průměrná rychlost 196,3 km/h.

DSC07527 DSC07848

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Brno má nový traťový rekord”

  1. toorek napsal:

    Tahle akce mi unikla, škoda. Byla vůbec nějaká propagace nad rámec Brna?

Napsat komentář