Brazilské vítězství Hamiltonovi chutná jako první v kariéře

Lewis Hamilton říká, že jeho vítězství v nedělní Velké ceně Brazílie je jako první poté, co zvítězil z 10. místa na startovním roštu a porazil rivala Maxe Verstappena.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 15. 11 2021 — Jiří Košta

Poté, co se Hamilton po vyloučení z kvalifikace posouval dopředu, dokončil sprint z posledního místa na pátém. Poté ale přišel trest v podobě pěti míst na startu kvůli výměně spalovacího motoru. Po startu z desátého místa ale stoupal polem vpřed, přičemž přímo na trati porazil svého nejbližšího soupeře – Maxe Verstappena.

„V průběhu tohoto víkendu jsem si nikdy nemyslel, že bychom byli schopni smazat ztrátu jako dnes,” řekl Hamilton po závodě.

„A pak tyto věci pořád šli proti nám. Ale myslím, že to opravdu ukazuje, že se nikdy nesmíte vzdávat, prostě tomu musíte čelit. Prostě musíte dál tlačit, bojovat, a nikdy, nikdy nepřestat bojovat. Takhle jsem skutečně přistupoval k tomuto týdnu a bral jsem inspiraci z celého okolí. Ale připadá mi to jako první vítězství, protože už dlouho jsem neměl ten pocit, že jsem vyhrál.”

Hamiltonovi poblahopřál šéf Mercedesu Toto Wolff přes týmové rádio a Wolff řekl: „Takto překonáš 20místnou diskvalifikaci.” Hamilton odpověděl: „Bylo to 25, ale máš pravdu.”

Brita na stupních vítězů doplnil týmový kolega Mercedesu Valtteri Bottas, jehož třetí místo pomohlo Mercedesu k vedení v podobě 11 bodů před Red Bullem v poháru konstruktérů.

„Tým odvedl úžasnou práci, Valtteri dnes odvedl skvělou práci, aby získal co nejvíce bodů. Tlačil jsem. Tlačil jsem, jak jsem mohl. Ale od posledního místa na startovním roštu a poté další penalizace pěti míst, to byl asi ten nejtěžší víkend, který jsem kdy měl,” pokračuje Hamilton.

„Ale můj táta mi připomněl rok 2004, kdy jsem byl ve formuli 3 v Bahrajnu a startoval jsem poslední a skončil jsem desátý v prvním závodě a poté první. Takže tohle je pro mého tátu.”

Verstappen řekl, že Red Bull zkoušel vše, co bylo v jeho silách, ale soupeř z Mercedesu nazval tento víkend dobrou bitvou.

„Samozřejmě, že nám nakonec trochu chybělo tempo. Ale dnes jsme do toho dali všechno a byla to velká legrace,” říká Verstappen.

„Stále máme dobrý bodový náskok, víte, takže dnešek byl trochu jako minimalizování ztrát, protože to pro nás bylo trochu těžké. Ale jsem si jistý, že v nadcházejících závodech se vrátíme zpátky.

Je to tady! Rolls-Royce oznámil první elektromobil