Brawn nabírá do vedení F1 zkušené inženýry

Vedení formule 1 rozšířilo řady své skupiny starající se o budoucí změny pravidel o dva zkušené inženýry v rámci snahy Rosse Brawna skutečně zlepšovat podívanou ve velkých cenách.

Štítky: FOM Ross Brawn Zveřejněno 20. 05 2017 — Pavel Fabry

Nově příchozími jsou bývalý aerodynamik Williamsu, Toyoty a Lotusu Jason Somerville, který se stane hlavním aerodynamikem skupiny F1, a někdejší inženýr týmů BAR, Honda, Brawn a Williams Craig Wilson, který se bude starat o výkonnostní stránku budoucích vozů formule 1.

Oba dva budou součástí malé skupiny, kterou Ross Brawn skládá ve snaze zajistit, aby budoucí technická pravidla F1 psali lidé s bohatými zkušenostmi, lidé, kteří jsou schopni regule skutečně posunout směrem k atraktivnějšími závodění.

Novou posilou bude též Nigel Kerr, který měl v minulosti na startost strategii u týmů BAR, Honda, Brawn a Mercedes. Kerr se stane novým finančním ředitelem. Jeho role, do které nastoupí 1. srpna letošního roku, bude zahrnovat zodopovědnost za finanční strategii.

„Jsem nadšený, že mohu přivítat tři velice zkušené osoby, které si během několika dekád získaly renomé expertů ve formuli 1,“ řekl Brawn. „Stavíme tým, který umožní vznik silnějších vazeb mezi managementem formule 1 a různými akcionáři sportu, aby se zajistilo, že nové regule budou implementovány v rámci zapojení všech stran.“

Diskuse k článku

Napsat komentář