Vettelovy chyby už nejsou náhoda

Ross Brawn, který byl dříve šéfem Ferrari tvrdí, že tak velký počet chyb Sebastana Vettela už nemůže být nahoda.

1 Štítky: Ferrari Ross Brawn Sebastian Vettel Zveřejněno 24. 10 2018 — GPF1.cz

Vettel udělal další hodiny, když se pokoušel v prvním kole Velké ceny USA předjet Daniela Ricciarda. O závod dřív se mu stalo něco podobného s Maxem Verstappenem.

Německý pilot se stejně tak roztočil i během Velké ceny Itálie o Hamiltona a na domácí Velké ceně Německa boural z vedení.

Každá chyba tak postupně připravovala Vettela o titul mustra světa. Bývalý technický ředitel Ferrari Ross Brawn tvrdí, že se Vettel nebojí dělat chyby.

„V pátek udělal první chybu, když nezpomalil pod červenými vlajkami a dostal trest tří míst na roštu.

V závodě znovu kolidoval s Red Bullem, tentokrát to byl ale Daniel Ricciardo a znovu se musel Vettel dostávat z nejhoršího.

Byla to další promarněná příležitost z pohledu boje o titul, především, když jsme viděli, co dokázal Kimi ve stejném voze.

Určitě nechci Vettela odsuzovat, ale takové chyby už určitě nejsou náhoda. Vypadá to, že Sebastian trochu ztratil rytmus.”

Hamilton se stane mistrem světa už v Mexiku, pokud získá pět bodů na Vettela.

„Všechny šance na titul jsou tento rok už jen matematické. Nyní je ale důležité pomoct Sebastianovi, jelikož je jedním z největších talentů.

Nestanete se čtyřnásobným mistrem světa jen tak. Sebastian určitě nezapomněl vítězit.”

Formule 1 je komplikovaný sport. Můžete dosáhnout své cíle jedině, když do sebe bude všechno zapadat. Jakmile něco chybí, tak se všechno komplikuje,” říká Ross Brawn

Diskuse k článku

Napsat komentář