Boullier je jen obětním beránkem, Alonso má v McLarenu velký vliv

Soupeři McLarenu, ale i mnozí insideři litují odchodu Erica Boulliera z týmu. Podle názoru mnohých je obětním beránkem, který neměl příliš mnoho pravomocí. A za špatnou výkonnost auta mohou jiní, kteří ale zůstávají. Jsou navíc přesvědčeni, že Fernando Alonso má v McLarenu až příliš velký vliv, i když on sám to popírá.

2 Štítky: Eric Boullier Fernando Alonso McLaren Zveřejněno 5. 07 2018 — GPF1.cz

Eric Boullier v pozici závodního ředitele měl údajně málo pravomocí a nemohl tým McLaren řídit tak, jak by potřeboval nebo chtěl. Už v dubnu tým opustil tehdejší šéf přes šasi Tim Goss. Za výkon auta je ale zodpovědná manažerská ‚větev‘ Zak Brown – Jonathan Neale coby Chief Operating Officer, Matt Morris coby šéfinženýr a Peter Prodromou coby technický ředitel pro aero. Ti všichni, alespoň prozatím, zůstávají.

Povýšen byl naopak Andrea Stella, dlouholetý blízký spolupracovník Fernanda Alonsa, který mu ve Ferrari dělal závodního inženýra a přestoupil s ním k McLarenu. Tam byl ted povýšen na ředitele zodpovědného za výkonnost (Performance Director). Boullierovým nástupcem je Gil de Ferran.

Fernando Alonso ale popírá, že by měl na změny vliv a na Silverstonu ve čtvrtek prohlásil, že jej tým o změnách pouze informoval.

„Já pouze řídím auto,“ řekl reportérům Alonso, který ale přiznává, že s osmnácti lety ve formuli 1 má více zkušeností, než někteří jiní manažeři. Očekává tak, že se jej lidé budou ptát na názor.

McLaren odvolal technického šéfa přes šasi

Diskuse k článku

2 komentáře: “Boullier je jen obětním beránkem, Alonso má v McLarenu velký vliv”

  1. Aladin napsal:

    „Já pouze řídím auto“ A stále zatraceně dobře 😜Ten chlap snad nestárne.

  2. Kakanen napsal:

    Padáka měl dostat Alonso, ten je jedním z problémů McLarenu, ne Bojler.Stačí se kouknout, jak se daří Ferrari, poté co byl Alonso od nich vyhozen.😎

Napsat komentář