Bottasovi neřekli, že bude u Mercedesu týmovou dvojkou

Finský závodník se rozhovořil o svém pětiletém působení u týmu Mercedes. Do stáje z Brackley prý šel s vědomím, že bude mít s Lewisem Hamiltonem rovné podmínky. To ale nakonec ne vždycky platilo.

Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 6. 01 2022 — Lukáš Štěrovský

„Řekl bych, že celkově ano,“ odpověděl Valtteri Bottas na dotaz webu GPFans, zda s ním u Mercedesu bylo během jeho angažmá zacházeno spravedlivě. „Zejména na začátku sezóny až do její poloviny se mnou zacházeli velmi férově, to určitě.“

S postupným vývojem šampionátu se ale posléze situace několikrát změnila a Fin musel krýt Hamiltonovi záda. „Pokud mezi námi byl bodový odstup, pak si samozřejmě lidé a tým začali myslet, že o titul bude s největší pravděpodobností bojovat tento jezdec a ne tento.

Myslím si, že podvědomě to může změnit chování některých lidí a jejich rozhodování,“ zamýšlí se Bottas. „Vyskytly se ukázkové případy, kdy jsem se ocitl v roli podporovatele. Když se to stalo poprvé, bylo to opravdu těžké přijmout,“ naráží na Grand Prix Ruska 2018, kde musel kolegovi přenechat vítězství.

„Po psychické stránce jsem na tom nebyl dobře. Postupem času se s tím smíříte, že když je z hlediska bodů taková situace, vy budete odsunuti dozadu…“

Hyundai odhalil ambiciózní elektromobil Seven

Nová výzva

I proto se Bottas těší na přestup do Alfy Romeo, kde bude mentorem čínského nováčka Guanyu Zhoua. „Jsem rád, že jsem se stal lídrem týmu, je to jeden z důvodů, proč jsem učinil takovou změnu a podle mého si to budu užívat.

Rozhodně jsem připraven převzít velkou zodpovědnost. Je bláznivé, že jsem v F1 desátým rokem. Jsem si jistý, že u Alfy dokážu zúročit vše, co jsem se naučil u Mercedesu a Williamsu,“ dodává Fin.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Valtteri Bottas (@valtteribottas)

Po štaci u Mercedesu čeká na Bottase nová výzva.