Bottase v Singapuru trápila dehydratace a problém s viděním

Selhání lahve s pitím zapříčinilo, že Valtteri Bottas trpěl v Grand Prix Singapuru dehydrataci, která zase způsobila problém s viděním ke konci závodu. Fin však už na ohlasech s novináři potvrdil, že je v pořádku.

Štítky: GP Singapuru Valtteri Bottas Zveřejněno 18. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Bottas nakonec dojel na třetím místě za Lewisem Hamiltonem a Danielem Ricciardem v závodě, který byl vůbec nejdelší singapurskou Velkou cenou v historii. Pro Bottase se ale muselo jednat spíše o utrpení. Vyjma vysoké vlhkosti a teploty, která je pro všechny jezdce stejná, navíc neměl k dispozici občerstvení v podobě pití.

Nápojová lahev v jeho mercedesu totiž selhala a Bottas se tak během dvouhodinové Grand Prix musel obejít bez přísunu tekutin. Pro upřesnění, v Singapuru i v noci panují teploty kolem třiceti stupňů Celsia, přičemž teplota v kokpitu se dostává až na dvojnásobek této hodnoty. Pilot vypotí, respektive ztratí na váze něco v rozmezí dvou až pěti kilogramů v nejextrémnějších případech.

Bottas se tak následkem dehydratace potýkal i s rozmazaným viděním. To při rychlostech překračujících tři sta kilometrů v hodině rozhodně nechcete. „Teď už jsem v pořádku,“ prohlašoval pilot Mercedesu po závodě, konkrétně během rozhovorů s novináři, když doplnil potřebné tekutiny.

„Bylo to až na konci závodu. Vnímal jsem, že moje vidění nebylo tak jasné a ostré, jak by mělo být. Ale to víte, lidé dokážou úžasné věci tak dlouho, dokud se nevzdají,“ ohodnotil stručně Fin svůj závod.

Není bez zajímavosti, že po Grand Prix Španělska přiznal Bottasův kolega Lewis Hamilton, že v některých letošních závodech kvůli úspoře hmotnosti ani lahev s pitím nevozí. Tehdy, tedy během Grand Prix Španělska, však zněl Brit v týmovém rádiu hodně udýchaně, a tak lze předpokládat, že svoje stanovisko přehodnotil – minimálně pro závody s tak extrémními podmínkami, jaké panují třeba právě v Singapuru.

Hamilton: Závod ve Španělsku byl fyzicky zničující

Diskuse k článku

Napsat komentář