Bottas vyjádřil pocity o svém bývalém týmu Mercedes

Valtteri Bottas na konci loňské sezony opustil silný Mercedes a připojil se k podprůměrné Alfě Romeo. Finův přestup ale nakonec není tak bolestivý, jak se možná předpokládalo, neboť švýcarský tým je aktuálně na podobné úrovni jako právě stříbrné šípy.

Štítky: Alfa Romeo Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 27. 03 2022 — Vašek Štěpánek

Lewis Hamilton se v kvalifikaci na Velkou cenou Saúdské Arábie postaral o jeden z největších šoků, když vypadl už v Q1 a obsadil pouze šestnácté místo. Valtteri Bottas se mezitím dostal do poslední části a získal místo osmé.

Alfa má obecně vydařený vstup do šampionátu, v Bahrajnu získali oba piloti slušné body a zatím se stáj z Hinwillu prezentuje na velmi podobné výkonnostní úrovni jako právě loňští vítězové poháru konstruktérů.

Bottas přiznal, že je přinejmenším podivné sledovat problémy Mercedesu a také bývalého kolegy Hamiltona. „Je to opravdu hodně zvláštní. Znám Lewise hodně dobře a myslím si, že v kvalifikaci musel mít nějaké problémy.

Je překvapující s nimi najednou bojovat. Samozřejmě si nestěžuji, je to skvělé, ale tuto situaci asi málokdo čekal,“ kroutí hlavou Bottas nad výsledky svého bývalého týmu. Hamilton odpadl v první části kvalifikace naposledy v Brazílii 2017, tehdy ale boural.

Finský závodník dále vyjádřil svou spokojenost u týmu Alfa Romeo a pochvaluje si začátek nové sezony. Není se čemu divit, v Bahrajnu se švýcarským týmem obsadil šesté místo a trochu symbolicky je na podobné úrovni jako právě stáj z Brackley.

„Myslím, že jsme předčili všechna očekávání. Měl jsem nějaké informace o tom, kde bychom letos s týmem mohli být a jak by se nám mohlo dařit. Řekl bych, že je to nad rámec našich představ, takže ano, jsem šťastný a užívám si to,“ svěřil se Bottas.

Problémy Mercedesu jsou evidentní, tým německé automobilky však uvádí, že se hodlá do soubojů o nejvyšší příčky opět zapojit. Nutno dodat, že Mercedes je tovární tým s velkými zdroji a dříve či později se mu podaří menším týmům odpoutat.

V roce 2020 to bylo Ferrari, které spadlo do středu pole a nyní společně s Red Bullem udává tempo. Není proto důvod si myslet, že se to nepovede také Mercedesu, který je rovněž továrním týmem s velkými zdroji.