Bottas varuje Russella: Porazit Hamiltona je téměř nemožné

Finský závodník Valtteri Bottas, který vloni po pěti letech opustil Mercedes, nyní varuje svého nástupce George Russella před přehnanými očekáváními. Mladý Brit je sice považován za velký talent a budoucí hvězdu, Bottas je však přesvědčen, že Hamilton je téměř neporazitelný.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 25. 02 2022 — Vašek Štěpánek

Valtteri Bottas a Lewis Hamilton spolu u Mercedesu strávili pět sezon. Fin nahradil Rosberga, který po zisku svého titulu nečekaně ukončil svou kariéru. Bottas za tu dobu ale nikdy nebyl v pozici, kdy by reálně bojoval o mistrovský titul.

Mistrovské trofeje bral až do loňské sezony Hamilton, Bottas v týmu častokrát hrál druhé housle, bylo to ale z důvodu, že tempu svého bývalého kolegy jednoduše nestíhal. Ze 101 závodů pro stříbrné šípy jich Bottas vyhrál ‚pouze‘ deset.

Nyní bude Fin působit u Alfy Romeo a do Mercedesu přichází George Russell, od kterého se do budoucna očekávají velké věci. Některé jazyky dokonce mluví o porážce Lewise Hamiltona, což je podle Bottas téměř nadlidský úkol.

„Nemyslím si, že by nyní ve startovním poli byl někdo, kdo by Lewise ve stejném voze dokázal porazit. Ano, vím, že George je s Mercedesem v kontaktu už od roku 2017 a tým zná velmi dobře a patrně se tam dobře zabydlel.

Porazit Lewise ale není jednoduché, vím to. On (Hamilton) je velmi konzistentní a dokáže svou formu udržet po celou sezonu. Obvykle má pilot během roku lepší a horší období, Lewis ne. I jeho špatné dny jsou na velmi vysoké úrovni,“ konstatoval Bottas.

Pilot Alfy Romeo uvedl ještě jednu velmi důležitou schopnost sedminásobného mistra světa, tou je dovednost, přizpůsobit se jakýmkoliv podmínkám. „Lewisovou velkou výhodu je jeho schopnost se přizpůsobit podmínkám na trati a rychle na ně reagovat.

To je to, co z něj dělá tak skvělého závodníka a také se dokáže velmi dobře starat o své gumy, což je v dnešní formuli 1 naprosto klíčové. Když k tomu připočtu i jeho (Hamiltonovy) zkušenosti a vysokou pracovní morálku, dělá to z něj téměř neporazitelného pilota.

Takže ne, neřekl bych, že George bude schopen Lewisovi hned od začátku jejich spolupráce konkurovat, a to myslím v dobrém a se vším respektem, který k Russellovi mám. Jsem toho názoru hlavně proto, že Lewis je zkrátka výjimečný talent,“ dodal Bottas.