Bottas v Abú Dhabi bojuje s rozvodem, nemocí a penalizací

Finský pilot Mercedesu nezažívá lehký víkend. Do něho vstupoval s vědomím penalizace za kompletní výměnu pohonné jednotky, která „odešla“ v Brazílii (Mercedes pak po údajné závadě celý agregát měnil ještě v noci na sobotu). Bottas navíc oznámil, že se po třech letech rozvádí se svojí ženou, olympijskou plavkyní Emilií. A aby toho nebylo málo, navíc musí týmový kolega Lewise Hamiltona bojovat s nemocí.

Štítky: GP Abú Dhabi Valtteri Bottas Zveřejněno 30. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

„No, cítím se už o něco lépe než před pár dny,“ řekl Bottas na tiskové konferenci, kde podle přítomných novinářů nevypadal ani nezněl zdravě. „Jsem nemocný od pondělní noci. Když jsem přicestoval do Abú Dhabi, zhoršilo se to. Ale v autě na tom nesejde. Chápete, adrenalin vás nakopne a cítíte se normálně,“ tvrdí Fin, který se v kvalifikaci jako jediný dokázal přiblížit Hamiltonovi těsnějším rozdílem.

„Kolo bylo v pořádku. Pořád mi ale přijde, že Lewis byl o něco rychlejší a myslím, že jsme ke konci kvalifikace měli oba lehce jiné nastavení. Ve voze jsem se navíc cítil o něco lépe v pátek. Samozřejmě jsem se snažil myslet hlavně na závod, protože jsem věděl, že tak jako tak odstartuju poslední.“

Dává si Fin nějaké cíle pro závod? „Možné je všechno. Nemá žádný smysl, abych si pro závod dával konkrétní cíl. Jsme v bojovné náladě, takže využijeme každou příležitost. Letos jsme už pár bláznivých závodů viděli. Podívejte se dva týdny nazpět na Brazílii. Těším se na závod a na zábavu, která mě během něj v autě čeká.“

Bottas není jediný, kdo má v Abú Dhabi zdravotní problémy. Pilot Williamsu George Russell se během pátečních tréninků rovněž necítil nejlépe.

Diskuse k článku

Napsat komentář