Bottas: Selhal jsem a nesplnil cíl. Ať už je nová sezona…

Přestože Valtteri Bottas ovládl závod v Austinu, během oslav šlo v jeho tváři spatřit i smutek. Fin totiž podlehl kolegovi Lewisi Hamiltonovi v boji o titul, jehož zisk si stanovil jako cíl letošní sezony.

Štítky: GP USA Valtteri Bottas Zveřejněno 4. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

„Osobně jsem selhal, nesplnil jsem cíl, kterým byl letos boj o titul. Ale přijde zase další rok, jako vždy. Teď, když jsem prohrál šampionát, se na něj těším. Myslím, že jsem na správné cestě k tomu, aby vše šlo vpřed. Zlepšuju se, zrychluju, takže se nemohu dočkat další sezony,“ přiznává Bottas.

„Byla to velmi dobrá druhá poloviny sezony. Od léta jsem se celkově cítil dobře. Pořád zbývá pár závodů, takže to snad bude ještě pár výher. Lewisovi samozřejmě náleží velká gratulace. Zasloužil si to, měl silnou sezonu. Je velmi působivé, čeho dosáhl, a také čeho jsme dosáhli my jako tým. Na jakékoliv trati nemá žádnou skutečnou slabinu, vždycky je schopný nalézt výkonnost za všech podmínek a okolností,“ nachází Fin jen slova chvály.

Nejistota ohledně strategie

A jak hodnotí samotnou Grand Prix USA? „Byl to zajímavý závod. Utekl mi celkem rychle, protože jsem pořád měl nějaký cíl – čas na kolo a snažit se získat náskok, takže to byla celkem zábava. Nebyl jsem si jistý, jaká strategie bude nakonec lepší. Naštěstí moje tempo bylo tak dobré, abych zvládl taktiku dvou zastávek, což byl původní plán, i když nakonec mezi jedním a dvěma pit stopy nebyl takový rozdíl. Nakonec to dopadlo dobře. V jeden moment jsem se bál, že Lewisovy pneumatiky vydrží až do konce, ale to se nestalo, takže to z mého pohledu dopadlo dobře, mám radost.

Byl to dobrý víkend. Austin je rozhodně místo, kam se budu další rok rád vracet. Se svým výkonem jsem spokojený,“ shrnuje své dojmy Valtteri Bottas, vicemistr sezony 2019.

Diskuse k článku

Napsat komentář