Bottas se snažil hlídat si rychlost, Hamilton do jízdy dal vše

Jezdci Mercedesu Valtteri Bottas a Lewis Hamilton velmi přesvědčivým způsobem ovládli poslední závod sezony, když skončili na prvním a druhém místě více než dvacet sekund před třetím Sebastianem Vettelem.

Štítky: GP Abú Dhabi Mercedes Zveřejněno 26. 11 2017 — Šimon Trantina

Vítězný Bottas odstartoval z prvního místa dobře, hned po úvodní zatáčce měl náskok lehce přes sekundu, dlouho se mu jej však nedařilo navyšovat a chvílemi byl dokonce pod tlakem ze strany týmového kolegy. V posledních kolech však zareagoval na nápor, poodjel na rozdíl pěti vteřin a pohodlně si dojel pro vítězství, první od Velké ceny Rakouska.

„Je to pro mě velice důležité vítězství. Měl jsem hodně těžký úvod do druhé části sezony, snažil jsem se však pracovat na svých nedostatcích a zakončit sezónu pole position a vítězstvím je nejlepší způsob, jakým jsem sezonu mohl zakončit. Hlídal jsem si svoje tempo a na čele závodu jsem se cítil dobře. Jednou jsem probrzdil, když jsem se blížil k autům o kolo zpět, jinak se nevyskytly žádné problémy. V posledních pěti kolech se mi podařilo jet rychleji, vybudoval jsem si náskok a jsem šťastný.“

Fin také poděkoval týmu za skvěle fungující auto během celé sezony, kterou zakončil na třetím místě, deset bodů za druhým Sebastianem Vettelem na ferrari.

Lewis Hamilton strávil celý závod těsně za týmovým kolegou, na kterého se všech 55 kol snažil vyvíjet tlak. Několikrát se také pokusil zaútočit na první místo s pomocí systému DRS, ani jednou se však nedostal dostatečně blízko Bottasovi. „Valtteri odvedl skvělou práci, když mě udržel za sebou, byl to ale dobrý závod. Do každého kola jsem ze sebe vydal úplně všechno, je tu však těžké předjíždět.

Chtěl bych vyjádřit velký dík celému týmu, jak tady na okruhu, tak v továrně. To, co pro nás tento rok vytvořil, je úžasné a je velká čest pro něj závodit. Děkuji také všem, co mě podporovali, miluji vás, vážím si vás a těším se na příští rok,“ zakončil ročník 2017 ze svého pohledu mistr světa.

Diskuse k článku

Napsat komentář