Bottas se nechává kritikou spíše motivovat, než aby podléhal tlaku

Po vítězství ve Velké ceně Ruska má sportovní šéf F1 Ross Brawn pro Valtteriho Bottase jenom slova chvály. Brawn vyzdvihuje zejména fakt, jak finská závodník nakládá s kritikou.

Štítky: Ross Brawn Valtteri Bottas Zveřejněno 30. 09 2020 — Lukáš Štěrovský

Ta se na Bottase (nejenom) letos valí ze všech stran poté, co sice opanoval úvodní závod, ale posléze začaly jeho výkony v porovnání s Lewisem Hamiltonem skomírat. Teď by se ale mohl dostat zpátky do psychické podoby a současnému šampionovi přece jen více zatápět.

„Je jasné, že Valtteri miluje Rusko a Rusko miluje jeho. Dvě vítězství a dvě druhá místa za poslední čtyři roky jsou výjimečným zápisem,“ kvituje Ross Brawn. Toho ale současně mrzí, že kvůli penalizacím Lewise Hamiltona přišli fanoušci o přímý souboj na dráze.

„Bylo by fascinující sledovat vývoj strategií, jelikož Lewis byl na startu v potenciální nevýhodě kvůli měkčí směsi pneumatik, zatímco Valtteri startoval na střední sadě. Je škoda, že jsme nemohli vidět, jakou roli by to hrálo na konci.“

Čínské retro elektro? To je nový koncept Great Wall Ora

I tak má ale sportovní šéf F1 pro Fina slova uznání. „Od Valtteriho to byla brilantní jízda a hodně vypověděla o jeho charakteru. Letos musel vstřebat několik proher, takže Rusko bylo demonstrací jeho pozoruhodné odolnosti.

Zdá se, že se kritikou nechává spíše motivovat, než že by podléhal tlaku. V tichosti si buduje odhodlání, aby mohl bojovat s Lewisem, který je teď tím nejlepším, s nímž se lze porovnávat,“ vyzdvihuje Brawn dvojici Mercedesu.