Bottas se diví obvinění, že na zkažené zastávce v Monaku má podíl

Valtteri Bottas říká, že byl „docela překvapen“, když šéf Mercedesu Toto Wolff zmínil, že za zkaženou zastávku v boxech během GP Monaka mohl samotný jezdec.

Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 3. 06 2021 — Jiří Košta

Fin doufal, že bude bojovat o vítězství, a vyzve Maxe Verstappena z Red Bullu, ale jeho naděje byly zmařeny, když v 30. kole zamířil k mechanikům. Členové týmu Mercedes nedokázali odšroubovat jeho pravou přední pneumatiku, protože jeden z mechaniků strhl závit na matici kola.

Šéf týmu ale hovořil o tom, že za zpackanou zastávku mohl sám Bottas, jenž nezastavil přesně na místě. „Viděl jsem video a pro mě to bylo dost přesné zastavení, takže jsem překvapený (komentáři Wolffa),” říká Bottas.

Mercedes byl v úterý po závodě v Monaku konečně schopen odstranit Bottasovo kolo ve svém sídle v Brackley pomocí speciálního vybavení. Fin uvedl, že Mercedes změní procedury, aby v budoucnosti podobným problémům předešel.

Bylo skvělé slyšet, že se konečně podařilo dostat pneumatiku pryč. Jako tým z toho musíme dostat maximum a poučit se. Byla zde detailní analýza všeho, co se stalo, proč se to stalo, a jak tomu můžeme v budoucnosti předejít. Takže to bylo skutečně o tom, abychom pochopili tento problém, a zároveň ho napravili.”

Porsche připravuje elektrický Macan