Bottas přiblížil, jak se s Mercedesem dohodl na rozchodu

Valtteri Bottas na konci minulého roku uvolnil prestižní sedačku u Mercedesu a vydal se k Alfě Romeo. Jednalo se prý o oboustranné rozhodnutí. Finský pilot přiblížil, za jakých okolností k dohodě o rozchodu došlo.

Štítky: Valtteri Bottas Zveřejněno 27. 01 2022 — Šárka Chomiaková

Valtteri Bottas se na konci minulého roku rozloučil s Mercedesem po pětiletém působení.  A že se jednalo o velmi úspěšných pět let. Finský pilot pomohl týmu svými výkony získat všech pět pohárů konstruktérů a sám vyhrál deset závodů.

Bottas teď poodhalil, jak k tomuto ukončení spolupráce došlo. Říká, že se rozhodně nejednalo o jednostrannou výpověď, ale stalo se tak po vzájemné diskusi mezi ním a šéfem týmu Toto Wolffem. Fin byl totiž rozhodnut, že změní tým, pokud nedostane delší než roční smlouvu, kterou vždy u Mercedesu měl.

„Byla to dohoda. Ne, že by mi to [Toto Wolff] řekl. Věděl, že v určitém okamžiku musíme učinit rozhodnutí, a já se už rozhodl, že pokud u Mercedesu nedostanu dvou nebo víceletou smlouvu, rozhodně půjdu za něčím novým.“

„Otázka tedy byla jednoduchá, může mi nabídnou dva roky nebo víc? On řekl, že v tuto chvíli ne, takže pak už to bylo snadné.“

Bottas přiznal: Snažil jsem se si to s Lewisem nerozházet

Bottase v týmu nahradil dlouholetý chráněnec Mercedesu George Russell, který po tři roky sbíral zkušenosti na chvostu pole ve Williamsu.

„Samozřejmě bylo velmi přirozené posadit do auta George, protože již delší dobu byl tak trochu součástí týmu. Je to nová generace, a cesta kterou se sport vyvíjí. Mercedes má program mladých jezdců a George je v něm už dlouho,“ vysvětluje Bottas.

„Byla by to pro Mercedes promarněná příležitost, obzvlášť pokud se [George Russell] bude nadále vyvíjet, získá více zkušeností a stane se ještě rychlejším. A tuto příležitost oni promarnit nechtěli.“

„Takže pro mě je to vše opravdu v pohodě a cítím se spokojený.“

Bottasovi se podařilo získat několikaletou smlouvu u týmu Alfa Romeo, kde bude jezdit po boku nováčka Guanyu Zhoua.

Bottasovi neřekli, že bude u Mercedesu týmovou dvojkou