Bottas potvrzen u Mercedesu i pro rok 2018

Mercedes prodloužil smlouvu s Valtterim Bottasem o jeden rok. Finský pilot bude tedy pokračovat u Stříbrných šípů i během sezony 2018.

2 Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 13. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Jelikož se náhrada za Nika Rosberga, který vzápětí po zisku titulu mistra světa 2016 ukončil kariéru, osvědčila, rozhodl se Mercedes prodloužit s Bottasem jeho původně jednoletý kontrakt i na další sezonu. Rozhodnutí však padlo už několik týdnů nazpět, jedná se tak vlastně spíše o formalitu.

„Valtteri letos čelil velké výzvě: přidal se k týmu v nejpozdější možné chvíli, vstoupil do bojů na čele po boku nejlepšího pilota jakožto jeho týmového kolegy,“ popisuje šéf týmu Mercedes Toto Wolff. „S ohledem na to byly jeho výsledky ještě působivější. Občas to sice bylo nahoru-dolů, spíše však nahoru. Nad vším pak tkví jeho vítězství v Rusku a Rakousku.

Celkově se jeho výkony zlepšují, takže dává smysl, že s ním budeme pokračovat i v roce 2018. Bonusem pro náš tým je, že Valtteri oplývá respektem a sportovním duchem, díky němuž tyto vlastnosti rostou u obou našich pilotů. Chemie a dynamika mezi Valtterim a Lewisem funguje. Potřebujeme ji pro boj s našimi soupeři,“ dodává Wolff.

Bottas, který aktuálně okupuje třetí místo v Poháru jezdců, k nové smlouvě dodává: „Jsem potěšen tím, že mohu pokračovat s Mercedesem. Dohromady stále rosteme den po dni. Od doby, co jsem se připojil k týmu, si užívám každý den. Jako pilot jsem byl schopen hodně se učit a závodnicky vyrůst. Užili jsme si nějaké dobré chvíle, na které nikdy nezapomenu.

Vztah s Lewisem je rovněž dobrý. Užívám si náš vzájemný respekt, který tým žene vpřed. Když mě Mercedes najal pro rok 2017, věřil mým schopnostem. Nová smlouva ukazuje, že jsem si získal důvěru,“ tvrdí Bottas, který mimo jiné dodal, že bude dál tvrdě pracovat na svých výsledcích a poděkoval všem zaměstnancům stáje.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Bottas potvrzen u Mercedesu i pro rok 2018”

  1. madmark napsal:

    V Mercedesu by byli sami proti sobě, kdyby ho nepodepsali. Supr!

  2. Jiří Chalupa napsal:

    vstoupil do bojů na čele po boku nejlepšího pilota jakožto jeho týmového kolegy,“ popisuje šéf týmu Mercedes Toto Wolff.

    no no, opatrně s tou chválou

Napsat komentář