Bottas: Nejsem tu od toho, abych před sebe pouštěl jezdce

Valtteri Bottas se v úvodu závodu trápil za Charlesem Leclercem z Ferrari, což ho stálo rozhodující vteřiny pro další průběh Velké ceny. Výsledkem je třetí místo, ale nejvíce viditelný byl finský závodník v momentě, kdy nechtěl přepustit pozici týmovému kolegovi Hamiltonovi.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 9. 05 2021 — Jiří Košta

Závod finského pilota Mercedesu byl dnes až podprůměrný, jelikož se ani na chvíli nepřiblížil dvojici bojující o vedení. Přestože měl Bottas několik příležitostí se dotáhnout, tempo se mu nezlepšilo.

Rozzlobený Bottas ví, že jej uprostřed sezony nevymění. „Tohle dělá jiný tým.“

Vědět ale o sobě přesto dal, protože v momentě, kdy měl za sebou týmového kolegu, tak odmítl poslechnout pokyny týmu ohledně přepuštění své pozice. Je to sice pochopitelné, ale Hamilton byl na odlišné strategii, a zároveň tímto krátkým soubojem ohrozil Bottas šance na vítězství v podání sedminásobného mistra světa formule 1.

„Klíčovým momentem v tomto závodě rozhodně byla ztráta pozice na úkor Leclerca v prvním kole. Při nájezdu do třetí zatáčky Lewis trochu ubral, a abych byl upřímný, tak jsem Charlese na vnějšku neviděl. Pak už bylo příliš pozdě. To ovlivnilo celý tento závod a museli jsme udělat kompromis, což je škoda, protože věřím, že jsme měli silné tempo,” řekl Bottas pro Sky Sport F1.

Na otázku, proč “bojoval” se svým týmovým kolegou se vyjádřil ve smyslu, který bychom od závodníka očekávali.

„Nemohl jsem ho pustit dříve, ale zároveň jsem si jel svůj vlastní závod…nicméně další zastávka v boxech byla s ohledem na Charlese vypočítaná tak, abych si pak mohl dojet pro bod za nejrychlejší kolo. Takže hlavní věc, kterou jsem měl v hlavě, byl můj vlastní závod.

Tým mi řekl, ať ho (Hamiltona) zbytečně nedržím za sebou, ale jak jsem řekl, soustředil jsem se na svůj závod. Víte, nejsem tady od toho, abych jen tak pouštěl ostatní lidi před sebe, jsem tady kvůli závodění,” dodává finský závodník.

Volkswagen bojuje o pozici lídra v elektromobilech. Premiéru si odbyl model ID.4 GTX