Bottas letos musel znovu objevit lásku k formuli 1

Valtteri Bottas přiznal, že po sezoně 2018 potřeboval znovu najít svoji lásku k formuli 1. Minulá sezona ale vše navrátila zpátky do normálu. Bohužel však jeho osobní život tak optimistický není. Již během GP Abú Dhabí bylo potvrzeno, že se Bottas bude rozvádět.

Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 19. 12 2019 — Lukáš Podstata

Sezona 2019 je za námi, takže lze s jistotou říci, že pro Valtteriho Bottase byla nejlepší v jeho dosavadní kariéře. Fina dokázal přemoci jen jeho týmový kolega Lewis Hamilton, další závodníci však v pořadí Pohárů jezdců skončili za Finem.

Díky dobrým výkonům si Bottas zajistil po letní přestávce smlouvu v Mercedesu i pro následující ročník a jak Fin říká, moc se na další sezonu u Stříbrných šípů těší. „Kdybych měl sezonu jako v roce 2018, nevěřím, že bych v týmu i nadále pokračoval. Víte, takto to ve formuli 1 funguje. Pokud nejste dobří, skončíte.

Opravdu jsem rád, že je smlouva podepsána, jak pro mě, tak pro můj celkový stav. Po podpisu smlouvy jsem si závody dokázal více užívat a byla to i celkem zábava. Znovu jsem se dokázal zamilovat do sportu, který jsem na konci sezony 2018 částečně odsoudil.

Závodění je pro mě momentálně opravdu skvělé a přiznávám, že to byla pro mě hodně důležitá sezona. Doufám jen, že ve zlepšujících výsledcích budu pokračovat i nadále a uvidíme, co se stane potom,“ řekl Bottas.

Diskuse k článku

Napsat komentář