Bottas se v USA dvakrát obětoval a doufal, že to konečně přinese titul

Valtteri Bottas doufal, že týmová režie během Velké ceny USA rozhodne o mistru světa. Bottas v závodě dvakrát Hamiltona pustil před sebe.

1 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Týmová režie Valtteri Bottas Zveřejněno 23. 10 2018 — GPF1.cz
Bottas pustil Hamiltona dvakrát během závodu před sebe. Kromě toho ale finský pilot doufal, že to bude rozhodující bod v boji o titul. Hamilton sice dojel Verstappena a Räikkönena, ale předjet se mu už nepodařilo.

Vypadá to, že Bottas bude nucen jet podle týmové režie znovu už tento víkend v Mexiku.

„Byl bych rád, kdyby zde Lewis vyhrál. Samozřejmě jsme zkoušeli všechno. Myslím si, že jsem ztratil vždy dvě až tři vteřiny, když jsem ho pouštěl. To pochopitelně ovlivnilo můj závod. Možná by mohl ale vyhrát ten další,” řekl Bottas po závodě.

Mercedes se trápil s pneumatikami. Verstappen dokázal Bottase překonat přes zastávky v boxech a ke konci závodu předjel Bottase i Vettel.

„Myslel jsem si, že pět kol do cíle už je moc. Řekl jsem týmu asi tři kola před cílem, že jsem začal mít velké problémy v zatáčkách. Zkoušel jsem držet Vettela, ale měl pneumatiky v lepší formě. Dokázal mě stáhnout o více než pět vteřin během kola a půl. Ke konci to bylo opravdu náročné.

Měl jsem problém s přehříváním pneumatik, ale potom už to bylo lepší. Na nové sadě pneumatik už jsme mohli zatlačit o trochu více.

Normálně jsem měkké pneumatiky lepší na dlouhé jízdy, tentokrát to tak ale nebylo.”

Diskuse k článku

Napsat komentář