Bottas dostal na rozloučenou dárek od Mercedesu. Nemá jej kam dát!

Finský pilot po pěti letech opustil Stříbrné šípy. Německá stáj se však Valtterimu Bottasovi za jeho služby odvděčila vcelku netradičním dárkem – skutečným monopostem!

Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 3. 02 2022 — Lukáš Štěrovský

Bottas za Mercedes závodil od roku 2017. Získal 10 výher, 58 umístění na stupních vítězů a stáj se i díky jeho přičinění pokaždé stala vítězem Poháru konstruktérů.

Darem na rozloučenou Finovi byl vůz W08, se kterým získal své první vítězství v F1 v Grand Prix Ruska 2017. Pro úplnost doplňme, že Bottas vlastní i Williams FW36, se kterým získal v Rakousku 2014 první stupně vítězů.

„Bylo to pro mě překvapení a pěkný dárek. Akorát ho nemám kam dát,“ usmívá se šibalsky Bottas. Na vážnou notu pak dodal: „Sám jsem byl překvapený, jaké rozloučení pro mě tým udělal. Byla tam hudba, průvod, ohňostroj… Uvědomil jsem si, že si váží toho, co jsem pro ně udělal.“

Jetour X-1 hybrid odhalen, na vývoji se podílel Huawei

Finance nesleduje

Ve stejném podcastovém rozhovoru Bottas rovněž propálil, že kdyby Hamilton získal titul mistra světa, odešel by Fin od Mercedesu s podstatně větším finančním bonusem. „Je to tak, určité bonusy jsou vázány na konkrétní úspěchy. Naštěstí jsem si za tu částku předem nic nekoupil.

Ale upřímně, úspěch už penězi neměřím. Od určitého okamžiku se na stav svého konta dívat nemusím. Peníze samozřejmě k formuli 1 patří, ale pamatuji si, jak jsem začínal. A díky tomu se mi daří dobře,“ vysvětluje.