Bottas: Dnešek dodal Williamsu vzpruhu

Grand Prix Kanady přinesla Williamsu první letošní podium. Bottas dojel třetí, Massa šestý.

Štítky: Felipe Massa Valtteri Bottas Williams Zveřejněno 7. 06 2015 — Zuzana Kulichová

Grand Prix Kanady přinesla Williamsu první letošní podium. Bottas dojel třetí, Massa šestý.

Valtteri Bottas vybojoval ve Velké ceně Kanady 2015 třetí místo a zajistil tak Williamsu první letošní umístění na stupních vítězů. Sám pilot je na tento týmový úspěch pyšný.

„Jsem za celý náš tým moc rád a jsem hrdý na to, že závodím pro Williams,“ říká Bottas. „Během celého víkendu jsme předváděli skvělou týmovou práci. Kimiho chyba mi pomohla získat jednu pozici. V průběhu závodu, který se odvíjel velmi dynamicky, jsme změnili naši strategii zastávek v boxech.“

Pilot zároveň doufá, že dnešní výsledek dodá týmu dostatečnou motivaci. „Takový výsledek jsme hodně potřebovali. Po zkušenostech z loňského roku víme, že nám dodá víru. Williams je jedna z top stájí, teď chápeme, že můžeme bojovat o podia,“ dodává.

Dobrý pocit si z Montrealu odváží Felipe Massa. „Po tak náročné včerejší kvalifikaci jsem rád, jak se dneska závod vyvíjel, a že jsem vybojoval nějaké body. Když jsem startoval z patnáctého místa, věděl jsem, že mi to přinese velmi rušný závod. Byl plný skvělého předjíždění a vůz měl konzistentní rychlost.

S autem, jaké jsem měl dneska, bych mohl bojovat o podium, ale v každém případě to pro náš tým byl pozitivní víkend. V následujících několika závodech bychom měli být hodně konkurenceschopní. Obzvlášť když uvážíme vylepšení, která chystáme,“ slibuje Brazilec.

Šéfinženýr Williamsu Rob Smedley od začátku věřil, že se jeho tým dostane v Kanadě na stupně vítězů. „Ráno před závodem jsem řekl týmu, že si musíme věřit a předvést všechno, čeho jsme schopní. Pokud to uděláme, pak věřím, že máme s Valtterim šanci dostat se na podium a s Felipem vybojovat hodně bodů. Přesně tak se to i stalo,“ raduje se.

Diskuse k článku

Napsat komentář