Bottas se chce s Hamiltonem poprat o titul

Valtteri Bottas hodnotí vztah s Lewisem Hamiltonem i svoji pozici před nadcházející sezonou. Fin si uvědomuje, že pro zisk další smlouvy u Stříbrných šípů bude muset vyhrávat a jako jediný cíl si letos klade boj o titul mistra světa.

Štítky: Valtteri Bottas Zveřejněno 14. 02 2018 — Lukáš Štěrovský

Situace jezdců Mercedesu by snad ani nemohla být odlišnější. Lewis Hamilton má blízko k uzavření nového kontraktu, Valtteri Bottas si prodloužení smlouvy bude muset zasloužit výkony napříč sezonou. Přesto Fin zůstává pozitivně naladěn.

„Je dobré, že pokračuje Lewis. Dobře jsme spolu začali, je rychlý pilot a je mi výzvou,“ chválí Bottas vztah s týmovým kolegou. „Nejlepší, co můžu pro novou smlouvu udělat, je vyhrát tolik závodů, kolik jen půjde.“

Fin se vloni trápil s těžko nastavitelným vozem, a tak letos logicky doufá ve zlepšení. „Byl jsem v továrně a několikrát pracoval na simulátoru. Tým si vede dobře. Vždycky záleží na tom, jak dobře na tom jsou ostatní stáje, ale věříme, že budeme mít lepší auto než vloni.

Pro sezonu máme jediný cíl: bojovat o šampionát. Znám už všechny lidi v týmu a vím, jak vše funguje,“ dodává závěrem Bottas důvody, které by mu oproti loňsku měly zajistit boj o titul mistra světa.

Diskuse k článku

Napsat komentář