Bottas by rád k Ferrari

Finský pilot ve službách Stříbrných šípů momentálně usiluje o další prodloužení svojí smlouvy. Jenže Mercedes si zcela vážně pohrává s myšlenkou posadit do svého vozu Estebana Ocona, který čeká na návrat jakožto rezervní jezdec britsko-německého týmu.

Štítky: Valtteri Bottas Zveřejněno 20. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

Pro Valtteriho Bottase je prioritou setrvání u Mercedesu, kde závodí už od roku 2017. „Rád bych prodloužil svoji smlouvu na příští sezonu. Myslím, že jsem týmu prokázal, že si zasloužím zůstat. Ale budeme si muset počkat pár dalších závodů. Nic ještě nebylo podepsáno. Ale snažím se zlepšovat, takže všechno by mělo být v pořádku.“

Přesto to vypadá, že ani letos Bottas nebude stačit na svého týmového kolegu. „Kdyby nebylo Lewise, mohl jsem zřejmě vyhrát více závodů. Ale upřímně bych nic neměnil, protože tahle situace mi pomáhá zlepšovat se a chtít dosáhnout něčeho většího. Chci s ním bojovat,“ tvrdí Fin.

A co říká na spekulace o tom, že by jej měl nahradit Esteban Ocon? Pokud se tak stane Bottas má jasný plán. „Pokud budu muset opustit Mercedes, pak bych rád byl ve druhém nejlepším týmu, a to je teď Ferrari,“ říká Fin.

Diskuse k článku

Napsat komentář