Bottas bude v závěru sezony důležitější než Pérez

Podle Martina Brundla bude Valtteri Bottas v boji o titul mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem hrát pravděpodobně důležitější roli než druhý pilot Red Bullu Sergio Pérez. Bývalý pilot F1 zároveň uvedl, kdo si titul zaslouží víc.

Štítky: Lewis Hamilton Martin Brundle Max Verstappen Valtteri Bottas Zveřejněno 3. 12 2021 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen jede do Saúdské Arábie s osmibodovým náskokem na Lewise Hamiltona. I když není bodový náskok kdoví jak velký, pilot Red Bullu má v Džiddě za jistých okolností příležitost získat svůj první titul mistra světa.

Nizozemskému závodníkovi stačí na zbrusu nové trati Hamiltona porazit o osmnáct bodů, pokud k tomu skutečně dojde, a že se nebavíme o nereálném scénáři, bude mít formule 1 už tuto neděli nového šampiona.

Právě kvůli těsné bitvě o titul budou mít týmové dvojky (Bottas a Pérez) důležitou roli. Fin i Mexičan letos vyhráli jeden závod. Pilot Mercedesu je v šampionátu třetí a má třináctibodový náskok nad čtvrtým Pérezem.

Právě Valtteri Bottas bude v posledních dvou závodech jedním z nejdůležitějších mužů ve startovním poli, minimálně si to myslí televizní expert Martin Brundle. „Valtteri bude mít v posledních dvou závodech opravdu významnou roli.

Mortara nejrychlejší během posledních testů, Giovinazzi chyběl

Upřímně si myslím, že je pravděpodobnější, že Bottas porazí Verstappena, než aby Pérez porazil Hamiltona. Pokud bude mít Valtteri svůj den, jaký měl třeba v Turecku nebo v italském a brazilském sprintu, může výrazně pomoci svému kolegovi,“ zamýšlí se Brundle.

Bývalý pilot F1 dále uznává, že letos si mistrovskou trofej zaslouží oba kandidáti, má ale pocit, že Max Verstappen v průběhu sezony čelil větší smůle. Zároveň je ale potřeba vyzdvihnout Hamiltonova bojového ducha.

„Řekl bych, že si oba dva zaslouží vyhrát titul mistra světa. Když se ale podívám na počet kol ve vedení, počet letošních vítězství, mám pocit, že měl Max více smůly. Jeho odstoupení v Baku bylo velice nešťastné, podobně jsou na tom události z Anglie a Maďarska.

Lewis měl zase více štěstí, to je pravda. Vzpomínám si na Imolu, kde byl jedno kolo pozadu, a nakonec skončil druhý. Na straně druhé musím vyzdvihnout Hamiltonova bojového ducha, zvlášť po závodech v USA a Mexiku, které pro něj musely mýt psychicky náročné.

Tak či tak, letošní titul mistra světa bude ve správných rukou. Vzhledem k množství smůly, kterou měl, si ale troufám tvrdit, že Max odvedl o fous lepší práci, alespoň tak na mě průběh letošní sezony působí,“ uzavřel Brundle.