Bottas bere vinu na sebe a Grosjeanovi se za nehodu omluvil

Mercedes předvedl během pátečních tréninkových jízd svou sílu. Hamilton skončil na třetím a druhém místě, Valtteri Bottas dokonce dvakrát zvítězil. Jenže ve druhém tréninku způsobil kolizi s Romainem Grosjeanem, za kterou Fin přijal plnou zodpovědnost. Francouz prozradil, že nehodou přišel o jediný model vylepšeného monopostu Haasu.

Štítky: GP Abú Dhabi Romain Grosjean Valtteri Bottas Zveřejněno 29. 11 2019 — Martina Nová

Bottas byl nejrychlejší v obou pátečních trénincích na okruhu Yas Marina, v neděli však bude startovat z posledního místa startovního roštu, jelikož si do Abú Dhabi přivezl nový motor. V závěru druhého tréninku se ale nevyhnul potížím. Během závodní simulace si totiž „zasoutěžil“ s Romainem Grosjeanem, Fin se chtěl dostat před Francouze po vnitřní straně v zatáčce, situace nakonec skončila kolizí. Jezdec Haasu si závodníka Mercedesu vůbec nevšimnul a roztočil se na dráze.

Bottas obdržel za způsobenou nehodu varování. Fin okamžitě vzal vinu na sebe. „Romain mě neviděl, jak najíždím z vnitřní strany. Musím se mu omluvit, byla to jasně moje chyba,“ řekl jezdec Mercedesu. „Před předjížděcím manévrem jsem si myslel, že o mně ví, ale asi se nepodíval do zpětného zrcátka, než zatočil. Předpokládal jsem, že mě viděl,“ objasnil své jednání.

Šéf Mercedesu Toto Wolff litoval zejména způsobených škod na autech. „Bohužel to znamená hodně práce na voze Haasu i na našem. Mám dojem, že Valtteri zkusil podobný manévr i o pár kol před tím na Pierra Gaslyho. Myslím, že jsme byli o dost rychlejší. Asi si myslel, že si to uvědomuje i Grosjean a nechá prostor otevřený. Valtteri byl dost daleko, takže většina odpovědnosti je na něm,“ řekl Wolff.

K situaci se vyjádřil také Romain Grosjean, pro kterého byl incident s ohledem na další průběh závodního víkendu velmi nemilý. „Během prvního tréninku jsme testovali nejnovější konfiguraci vozu, které zkoušel Kevin v USA. Nebyl s tím spokojený, ale já se zde cítil ve voze velmi dobře, takže jsme se rozhodli v tomto nastavení pokračovat ve zbytku víkendu. A byli jsme konkurenceschopní, šesté a sedmé místo jsou velmi pěkná. Jenže pak přišel incident s Valtterim,“ hořekoval Grosjean.

„Špatná zpráva je, že jsme měli pouze jednu sadu tohoto auta. Nyní se tedy musíme vrátit k vozu, na kterém závodí Kevin. Budeme muset využít jejich nasbíraná data, ale můžeme říct, že celý pátek můžeme hodit do koše,“ štvalo Francouze.

„Mluvil jsem s Valtterim a omluvil se, což je hezké. Vysvětlil mi, že se snaží nacvičit předjížděcí manévry s ohledem na to, že bude startovat z konce pole,“ přiblížil Finův motiv. „Měl jsem ho ve slepém úhlu, takže jsem ho vůbec neviděl, nemohl jsem mu tak nechat prostor. Myslím, že to byla jeho chyba. Ale omluvil se, stává se to. Všichni děláme chyby,“ řekl smířlivě Romain Grosjean.

Diskuse k článku

Napsat komentář