‚Bottas 2.0‘ funguje, raduje se Fin. Dostane novou smlouvu?

Zatímco vloni Valtteri Bottas nezískal ani jedno vítězství, letos už má pilot Mercedesu na svém kontě dva triumfy po čtyřech závodech. Zdá se, že jeho pozměněný přístup tak slaví úspěchy.

Štítky: Valtteri Bottas Zveřejněno 4. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

Fin přes zimu změnil image – nechal si narůst strniště – a hlavně upravil přístup k závodění. Chtěl být odvážnější, agresivnější a nedovolit Mercedesu, aby ho využíval jen jako „štít“ pro Lewise Hamiltona.

„Dobrý výsledek jako vítězství v Baku mi dodává sebedůvěru ve všem, co dělám. Napovídá to, že něco dělám správně,“ má jasno Valtteri Bottas, který vede šampionát o bod před kolegou Hamiltonem.

„Vloni jsem po závodě v Ázerbajdžánu mohl vést šampionát. Teď to tak skutečně je. Během závodu jsem na to ale nemyslel, bral jsem to zatáčku po zatáčce, soustředil se na to, abych nechyboval a odvedl svoji práci.

Jako tým děláme spoustu věcí správně, což je důležité. Zbývá 17 závodů… to není zase tolik!“ naráží Fin na možný triumf v šampionátu.

Pokud bude Bottasova krasojízda pokračovat, je pravděpodobné, že v Mercedesu setrvá i příští rok. Přestože po jeho sedačce lační Esteban Ocon. „Nepřemýšlel jsem o tom. Soustředím se jen na to, co se zrovna děje. Bojuji v jednotlivých závodech.

 Jednání začnou, až začnou. Až se tak stane, doufám, že se to brzo vyšetří, než aby se to táhlo. Ještě jsme ale neprohodili jediné slovo o příštím roce, protože to nebylo třeba. Soustředíme se na svoji práci,“ tvrdí Valtteri Bottas.

View this post on Instagram

To whom it may concern… Dál už to znáš.

A post shared by GPF1 (@gpf1cz) on

Diskuse k článku

Napsat komentář