Bortoleto by si se silnějším motorem věřil na nejrychlejší trojku

Gabriel Bortoleto skončil v kvalifikaci na GP Rakouska na 12. místě. Vyšší rychlost by ho podle něj vynesla do boje o nejvyšší příčky.

Štítky: 2026 Audi Gabriel Bortoleto GP Rakouska Zveřejněno 28. 06 2026 — Dominik Kovář

Na okruhu v Red Bull Ringu je důležitá rychlost. V té stále exceluje Mercedes a proto se George Russell mohl radovat z pole position. Do Q3 se kromě obou Mercedesů dostaly v plné sestavě také Ferrari, McLaren, Red Bull a Racing Bulls.

Brazilský závodník Gabriel Bortoleto nebyl s Audi daleko od postupu do poslední části kvalifikace – na desátého Maxe Verstappena ztratil pouze 110 tisícin. Podle Bortoleta má Audi skvělé šasi, ale výkon motoru ho stahuje dolů.

“Myslím, že jsme dnes maximalizovali, co jsme měli, ale bohužel, jak jste řekli, je to trať, kde je důležitý motor a nemyslím si, že bych s tím mohl udělat o moc víc,” řekl Bortoleto po kvalifikaci. “Musím poděkovat týmu – jak v Hinwilu, tak v Neuburgu, lidem z továrny, kteří se snažili maximalizovat motor, který jsme měli na trati, a optimalizovat veškeré nasazení energie v průběhu celého kola, protože jsme věděli, že se trápíme, a byl to boj po celý víkend. Ale dobrá věc, která mě naplňuje optimismem je, že auto je v dobré formě. Přivezli jsme vylepšení, která fungovala velmi dobře.”

“Myslím, že kdybychom měli stejnou maximální rychlost jako Mercedes nebo Red Bull, bojovali bychom vcelku snadno o první trojku,” pokračoval Bortoleto.

“Na rovinkách hodně ztrácíme. Nechápejte mě špatně, stále musíme vylepšovat naše auto, ale myslím, že jsme to udělali a myslím, že bychom tam mohli snadno být. Na rovinkách bohužel masivně prohráváme, ale taková je současná realita.”