Booth: Budeme závodit za Julese

Šéf týmu Manor je poctěn, že mohl dát Bianchimu příležitost v F1. Kondoloval rodině a poděkoval všem za podporu.

Štítky: John Booth Jules Bianchi Zveřejněno 18. 07 2015 — Filip Fikejz

Šéf týmu Manor je poctěn, že mohl dát Bianchimu příležitost v F1. Kondoloval rodině a poděkoval všem za podporu.

Po smrti Julese Bianchiho, který zemřel v důsledku velmi vážných zranění z loňské Velké ceny Japonska v Suzuce, vydal prohlášení také šéf týmu Manor, za který Francouz v F1 závodil, John Booth.

Právě Bianchi získal ve Velké ceně Monaka roku 2014 pro stáj, tehdy ještě závodící pod názvem Marussia, dosud jediné body v jeho historii.

„Slova nemohou popsat nesmírný smutek v našem týmu. Zanechal nesmazatelnou stopu v našich životech, navždy zůstane součástí všeho, čeho jsme dosáhli, a všeho, o co se snažíme bojovat,“ uvedl Booth.

„Jsme neuvěřitelně vděčni, že jsme Julesovi dokázali poskytnout příležitost předvést světu, že dokáže závodit ve voze F1. Už od předsezonního testování v roce 2013 jsme věděli, že máme v našich rukách opravdu mimořádného jezdce. Byla pro nás pocta mít ho za našeho závodního jezdce, týmového kolegu a samozřejmě přítele. Jules byl zářivý talent, byl předurčen dokázat v našem sportu skvělých věcí, úspěchů, které by si tak zasloužil,“ vzpomínal.

„Byl také úžasný člověk, udělal dojem na řadu lidí po celém světě. Stejně jako my poznali, že byl velmi motivovaným jezdcem a také velmi srdečným, pokorným a milým člověkem, který rozzářil naši garáž a naše životy,“ chválil svého jezdce.

„Naše myšlenky a modlitby směřují ke skvělé Bianchiho rodině, která byla v posledních devíti měsících velmi silná,“ zdůraznil.

„Na závěr chceme poděkovat všem, kteří Julese od jeho nehody podporovali. Vaše laskavost a podpora dodávala sílu jeho rodiěn i nám. Budeme se spoléhat na vaši pokračující podporu v následujících dnech a měsících, kdy budeme závodit za Julese,“ ujistil.

Diskuse k článku

Napsat komentář