“Bolelo celé tělo.” Nico Hülkenberg zpátky za volantem vozu F1

Nico Hülkenberg, přiznal, že po prvních posezónních testech značně pociťoval degradaci svého těla. Věří ovšem, že vím, co má udělat, aby příští sezona byla úspěšná.

Štítky: Haas Nico Hülkenberg Zveřejněno 25. 11 2022 — Lukáš Podstata

Hülkenberg usedl do monopostu formule 1 poprvé od srpnového testu pneumatik Pirreli na Hungaroringu. Nyní už však s jistotou, že v příští sezoně absolvuje všechny závody. Samozřejmě pokud nedojde ke změnám během sezony, ale to je opravdu hudba budoucnosti.

Během svého návratu jako již plnohodnotný pilot týmu Haas se mu však nevyhnuly technické problémy. Po dvaceti sedmi kolech Hülkenberg svůj monopost musel vlivem technických problémů odstavit. Po pracích v boxech však mohl navrátilec do kalendáře formule 1 po zbytek dne dokončit 110 kol.

Německý závodník v rozhovoru potvrdil, že taková porce kol je po delší přestávce pro tělo velmi náročná.

„Nejde jen o bolest krku, ale o celé tělo. Bylo to těžké, ke konci dne jsem cítil určitou degradaci mého těla, ale to se ale dalo čekat.“

Hülkenberg také hodnotil i svoji výkonost a byl velmi překvapen, že celý den proběhl prakticky dle plánu.

„Myslím, že jsem se adaptoval docela rychle a velice brzy jsem se cítil pohodlně. Je velmi užitečné, takové testy absolvovat, protože vám to znovu ukáže, jakou intenzitu tato auta mají, navíc když k tomu přidáte konkurenci, závod, tak to bude o to zábavnější. Vím, co musím udělat, abych byl na začátek sezony připraven.“

Němec věří, že nový monopost amerického týmu pro sezonu 2023 bude na dobré úrovni a volá po tvrdé práci.

„Příští rok budeme mít nový monopost, takže se karty určitým způsobem zamíchají. Uvidíme, co se nám podaří přes zimu, ale musíme tvrdě pracovat,“ říká Nico Hülkenberg.