Bod zlomu Yukiho Tsunody

Po loňském roce, který byl pro japonského nováčka z mnoha důvodů komplikovaný, se zdá, že letos vidí fanoušci jiného Yukiho Tsunodu. Japonec, jenž nečekaně poráží i svého zkušenějšího kolegu Pierra Gaslyho a v Imole získal 7. místo, tedy své doposud nejlepší umístění, se zamýšlí nad tím, co se změnilo.

Štítky: Alpha Tauri Franz Tost Yuki Tsunoda Zveřejněno 1. 05 2022 — Lukáš Štěrovský

Nováčkovskou sezonu 2021 zahájil Tsunoda body v Bahrajnu, pak ale přišly chyby a opakované havárie. S trochou nadsázky by se dalo říci, že Japonec se zapsal do povědomí hlavně svými výlevy do rádia. I to je jedna z věcí, kterou pro letošek upravil.

„V autě možná pořád křičím, akorát už tolik nemačkám tlačítko pro rádiové spojení,“ směje se. „Snažím se být klidnější. Uvědomil jsem si, že nemá smysl řvát do rádia, ale vše probrat a v klidu a přijít s řešením.“

Dalším prvkem, na kterém Japonec zapracoval, je čtení závodu. „Myslím, že ve srovnání s loňským rokem mám závod mnohem více pod kontrolou, mám lepší tempo. Loni jsem nevěděl, co dělám, každé kolo jsem byl za limitem. To sice může pomoci, ale dostalo mě to do smyčky chyb,“ zamýšlí se Japonec.

Další poznatek přidává i šéf AlphaTaurri Franz Tost. „Yuki letos bral přípravu velmi vážně. Trénoval dvakrát denně, měl spoustu sezení s inženýry, aby pochopil i technickou stránku věci. Vloni možná pár věcí podcenil, ale nakonec se hodně zlepšil. Pokud mu poskytneme rychlé a spolehlivé auto, očekávám od něj velmi dobrou sezonu,“ má jasno.

Renault láká na vodíkový model