Bod není pro Williams “férový odraz práce”

šéf Williamsu James Vowles se na chvíli zamyslel nad svými prvními třemi závody ve funkci šéfa týmu Williams, řekl, že se cítí "povzbuzen" tím, co viděl, a tvrdí, že si tým zaslouží víc než to, čeho zatím dosáhl.

Štítky: James Vowles Williams Zveřejněno 24. 04 2023 — GPF1.cz

Po úvodních cestách do Bahrajnu, Saúdské Arábie a Austrálie se Williams nachází na konci tabulky konstruktérů F1, přičemž jediný bod, který doposud získal, bylo 10. místo Alexe Albona v úvodním závodě sezóny. Nebýt však Albonovy havárie v Albert Parku, kde skončil závod ze šesté pozice, která následovala po působivém třetím místě v kvalifikaci, mohl být celkový počet bodů Williamsu mnohem vyšší.

“Máme za sebou tři dějství této 23závodní sezóny a myslím, že povzbudivé je to hlavní slovo, které mě napadá,” řekl Vowles. “”Zatím jsme byli tam či onde a byli schopni bojovat o body v každém z těchto závodů, a to bude pokračovat. Čeká nás Baku a opět si myslím, že je to trať, která by měla vyhovovat schopnostem našeho vozu.

Baví tě podcast KOLO NA KOLO? Přijď na živá představení v kinech CineStar v Českých Budějovicích (4. května) a Liberci (1. června) se speciálními hosty a exkluzivním dvacetiminutovým filmem o Strategii během velkých cen F1. Vstupenky zde.

I když se zde nacházíme na 10. místě v šampionátu s pouhým bodem na kontě, není to férový odraz práce, která byla letos na tomto voze odvedena, a výkonu, který vůz na trati určitě může mít.”

Měsíční přestávka brzy skončí a Vowles se připravuje na náročnou další fázi sezóny, která začíná závody v Ázerbájdžánu a Miami – závody budou následovat až do letní srpnové přestávky.

“Od této chvíle, jakmile se dostaneme do Ázerbájdžánu, to bude jenom horská dráha závodu za závodem,” komentoval bývalý šéf strategie Mercedesu. “Musíme se jen ujistit, že se z předchozích závodů poučíme, resetujeme se a budeme pokračovat a o dalším závodním víkendu předvedeme to nejlepší, co umíme.”

Albonův bod mu po úvodních třech podnicích zajišťuje 18. místo v pořadí jezdců, jeho týmový kolega Logan Sargeant je na 19. místě jako jeden ze dvou jezdců, vedle Nycka de Vriese z týmu AlphaTauri, kteří nemají ještě ani jeden bod.