Blog: GP Kanady jako ten ‚absolutní šleh’

"S adrenalinem na rozdávání a tepovou frekvencí 160 vás jen decimetr dělí od tragédie."

32 Zveřejněno 9. 06 2014 — Tomáš Richtr

Téměř 24 hodin po Velké ceně Kanady sedím v restauraci, s kamarádem Kapitánem, a vzpomínáme na nedělní večer. Je to jeden z TĚCH závodů. Těch závodů, které vám vyženou hladiny adrenalinu do kosmických výšin, a trvá desítky hodin, než se to vrátí zpátky.

Strašně nerad fňukám, ale teď chvíli budu, pokud dovolíte. Mám pocit, že už se na závody F1 neumím dívat jako běžný divák. Normální fanoušek. Stejně jako si alkoholik nepřipustí svůj alkoholismus, i mě F1 uspokojuje i tam, kde snad nikoho jiného. To ji potom hájím až za hrob. Třeba i tam, kde si to nezaslouží.

Ale mezi námi děvčaty: není právě tohle láska až za hrob?

Nic mě nebolí víc, než když po závodě, který mě bavil, někdo řekne, jaká to byla nuda. Naprosto nechápu, proč je to nebavilo?! A pak si musím někdy přiznat, že při komentování se člověk prostě musí dostat do nějaké úrovně transu. To samo o sobě je na dlouhé téma, ale v takovém stavu si pak člověk dokáže užívat i těch ingrediencí, které jiné nechávají chladnými. Nebo je jenom nevidí. Nebo snad ani nechtějí vidět.

A pak přijde takový závod, který představuje ten opravdu silný ‚šleh’ úplně pro všechny. Hromadnej úlet. Hotová swingers párty. Asi až příští víkend se podívám na záznam, abych jej posoudil empaticky z pozice diváka. Dělám to tak vždycky. (Není to úplně snadné. První tři roky 2008 – 2010 byly hodně těžké, ale už je to lepší!) Takové zrcadlo výkonu. Podobně, jako se sportovci dívají na záznamy svých počinů. Že se já nedokážu poučit z některých chyb, to už je prostě úděl přírody! (Ano, svádím to na ni!)

Co jsem ale původně chtěl říci, že takový závod je megalomanským zadostiučiněním. Ne v tom smyslu ‚hele, a kdo říká, že je F1 nudná?‘. Ale ze sledování toho nadšení všude kolem. Jak jsou fanoušci ‚hotoví‘ z toho, co právě zažili. Člověk se najednou nemusí snažit něco prodat. Sleduje jen, jak mu zboží bez vlastního přičinění mizí z pultů! ‚Hubu‘ mám pak od ucha k uchu, a jednou dvakrát do roka pocit, že to všechno má přeci jenom smysl.

A lidé nenadávají kvůli zvuku, ale zase se hádají mezi sebou. Tábory fanoušků různých jezdců proti sobě. Jako tomu bylo vždy!

Havárie Felipeho Massy a Sergia Péreze vypadala ošklivě. Já osobně neviním ani jedno z nich z úmyslu. To bylo v zápalu boje. S adrenalinem na rozdávání a tepovou frekvencí 160 vás jen decimetr dělí od tragédie. Nevypadám na to, ale velmi pozorně naslouchám, často emotivním, názorům zastánců jednoho či druhého. Víte…  kdybych se já s tou formulí dokázal alespoň rozjet. Natož v ní neudělat drobnou chybu v rychlosti přes 300 km/h s bohužel enormními následky. Je mi líto obou, ať je nakonec na vině nebo nevině kdo chce.

To je nekompromisní úděl světa F1: hrdina a nebo zatracenec. Nebohá oběť a vrah. Kráska a zvíře. Měl jsem tu čest ve formuli 1 sedět a po dvou kolech jsem chtěl domů k mamince! Své tělo jsem neměl v důsledku enormních odstředivých sil absolutně pod kontrolou. A oni to vydrží skoro dvě hodiny, každé kolo na 100 %, a do toho si povídat s kolegy na boxové zídce. Absolutní perfekcionismus.

Po závodě v Kanadě nebylo těžké sdílet to nadšení. U jiných závodů je to těžší, a u nich bych si přál umět nabídnout aspoň kousek toho prožitku, který zažívám já. Podělit se o tu drogu. Teda… o ni zrovna ne. Ale o následky z ní ano! A společně přestát nářky těch, kteří tvrdí, jak je F1 nudná. A tvrdí to s tvrdohlavou vytrvalostí rok, dva, deset let…

Velká cena Kanady 2014 byla obří odměnou za ty měsíce obléhání ze strany těch, kteří F1 nesnáší a nedokážou se na ni přestat dívat. Stejně, jako je odměnou to, že jsem u toho mohl být s Pavlem Fabrym s Vámi.

Děkuji za to.

Diskuse k článku

32 komentářů: “Blog: GP Kanady jako ten ‚absolutní šleh’”

 1. Rendy napsal:

  Esprit:
  to Randy—- Vygugluj si- anglictina IVO TOMAN. Vlastne je to podobna metoda, jak pisu o tech serialech atp, ale pro ty co samozrejme neumi ani dobry den. Jestli te to teda stve a mas chut. Ja to doporuceju uz dlouho a vraci se mi to ve forme: Ty vole fakt dik

  Díky mrknu na to. 🙂 Kdyby všichni mluvili pomalu a srozumitelně, tak bych možná každou druhou větu rozuměl… 😉

 2. Esprit napsal:

  Mimochodem hejt kolem slovaku a komentovani je taky uplne na hlavu. Nemusi vyhovovat, to beru, ale takovy sérky co jsem cetl na minulym webu, tak to kuva ani omylem soudruzi

 3. Esprit napsal:

  to Randy—- Vygugluj si- anglictina IVO TOMAN. Vlastne je to podobna metoda, jak pisu o tech serialech atp, ale pro ty co samozrejme neumi ani dobry den. Jestli te to teda stve a mas chut. Ja to doporuceju uz dlouho a vraci se mi to ve forme: Ty vole fakt dik

 4. Esprit napsal:

  S tim dabingem jsi to strefil. Mam zalibu, kdyz se mi libi serial shlednout ho v kuse. Proste, kdyz me bavi jedu. Takze par dni slysim anglinu dost a v te chvili mam proste nastelovane ucho. Pak uplyne zase nejaka doba, kdy anglicky ctu, ale to ucho je zase tam kde bylo. Fakt to funguje. Se ctenim je to stejny. Jak uz ma clovek nacteno, nemusi rozumet vsem slovickum, ale jede a kontext vi. A zase se to zlepsuje jak vic a vic cte a najednou zna slovicka, stavbu vety, ktery se ani pred tim neucil. Ovsem je obrovska skoda, ze skvele rozumet neznamena skvele mluvit- muj pripad. Mluvim jak easy english, ale rozumim fluently 🙂

 5. Esprit napsal:

  to Tom—- No prave, ze od jisteho roku prekladas 95 procent vysilacek, ale pred tim si troufam rict skoro nic. Ted je to uplne v poho jak pisu

 6. ej_kej_ej napsal:

  Ondra: A proto jsi sem prisel ty, abys ten pomer korigoval na 5:1Porad jsi v mensine, kdyz jsi tak zakomplexovany ejkeji, klidne se divej na Slovaky, nikdo ti to nebere.

  Já snad někomu beru že se dívá na Novu … a vůbec ptal jsem se snad na něco tebe?
  Každému co jeho jest, ale když se někdo vymlouvá na špatný zvuk a přízvuk, tak to musí dělat lépe, přesvědčivěji.

  Proč bych měl být zakomplexovaný? Snad ne proto, že Tomyše nechválím…já ho pochválil dokonce i na sporstu, kde ho jinak nepochválil snad nikdo. Články psát umí. A jestli sis nevšim tak ho dokonce ani nekritizuji za komentování, i když je kritizován hojně a napříč všemy weby. A nekritizuju ho z prostého důvodu: poslechl jsem jeho radu kterou tak rád rozdával na sportsu – komu se nelíbí může jít jinam.

 7. Ondra napsal:

  ej_kej_ej: Hele Tomyši, dívám se na Slováky a fakt si nepamatuji na jediné rádio které by nepřeložili, nebo aspoň nějak přibližně nevyložili. Nechceš ty procenta, hlavně to tvoje 1% poněkud upravit?

  Jinak jak si mám vysvětlit tvoji hojnou účast v diskuzi? Na sportsu ses tolik neobtěžoval…jestli to není tím, že tady tě chváli snad 100% diskutujících (že je těch 100% pět lidí nevadí, to se časem poddá )

  A proto jsi sem prisel ty, abys ten pomer korigoval na 5:1 :mrgreen: Porad jsi v mensine, kdyz jsi tak zakomplexovany ejkeji, klidne se divej na Slovaky, nikdo ti to nebere. 😆

 8. ej_kej_ej napsal:

  Tomáš Richtr:
  Problém je z 95% fakt v kvalitě zvuku. 4 % ve Webberově australském přízvuku a 1 % vlastní neschopností

  Hele Tomyši, dívám se na Slováky a fakt si nepamatuji na jediné rádio které by nepřeložili, nebo aspoň nějak přibližně nevyložili. Nechceš ty procenta, hlavně to tvoje 1% poněkud upravit?

  Jinak jak si mám vysvětlit tvoji hojnou účast v diskuzi? Na sportsu ses tolik neobtěžoval…jestli to není tím, že tady tě chváli snad 100% diskutujících (že je těch 100% pět lidí nevadí, to se časem poddá 😀 )

 9. puffy napsal:

  Tomáš Richtr:
  Proč úchylné? Jak jinak mohu – a věř mi, že často bolestivě – odhalit své chyby a nedostatky?

  Ja som myslel, ze si tie zavody po tyzdni pozries preto, aby si si ich moho vychutnat ako divak. Ked pritom posluchas svoj komentar, tak sa potom podvedome sustredis na svoj komentatorsky vykon a nie iba na zavod.

 10. Tomáš Richtr napsal:

  Problém je z 95% fakt v kvalitě zvuku. 4 % ve Webberově australském přízvuku a 1 % vlastní neschopností :mrgreen:

 11. Rendy napsal:

  Tomáš Richtr:
  Anglicky na tom nejsem úplně špatně Už mnoho let. 15 let ji používám profesně

  Ale prostě v té vysílačce těm blábolům někdy nerozumím. A nebudu to v přenosu pořád zdůrazňovat

  Omlouvám se, teď jsem nerozuměl…
  Omlouvám se, teď jsem nerozuměl…
  Omlouvám se, teď jsem nerozuměl…
  Omlouvám se, teď jsem nerozuměl…

  Je věcí národa, aby on sám vylepšil angličtinou svou… Ale ve světě plném dabingu se to nepovede nikdy.

  Já jsem rád, že to vůbec překládáte, učil jsem se povinně ruštinu a na angl.jsem byl bohužel líný. Zkoušel jsem to jako samouk, ale tohle fakt nefunguje a z přenosu při té kvalitě jsem úplně marný. 🙁 A stejně, když jim nerozumíš ty, a to máte určitě lepší možnosti a zvuk, tak my už vůbec. 😉

 12. Tomáš Richtr napsal:

  Anglicky na tom nejsem úplně špatně 😉 Už mnoho let. 15 let ji používám profesně 🙂

  Ale prostě v té vysílačce těm blábolům někdy nerozumím. A nebudu to v přenosu pořád zdůrazňovat 🙂

  Omlouvám se, teď jsem nerozuměl… 😀
  Omlouvám se, teď jsem nerozuměl… 😀
  Omlouvám se, teď jsem nerozuměl… 😀
  Omlouvám se, teď jsem nerozuměl… 😀

  Je věcí národa, aby on sám vylepšil angličtinou svou… Ale ve světě plném dabingu se to nepovede nikdy.

 13. Esprit napsal:

  Jedna tvoje drivejsi chyba byla spatna anglictina. Proste jsi neprekladal- to jsem ti dost vycital na minulym webu. Mozna jste meli spatnej zvuk ve studiu. Ale bud se zlepsil odposlech, anebo mas dobrou ucitelku anglictiny. Z niceho nic dalsi rocnik (tusim uz minuly,)jsi anglicky dobre umel. Celkem vas oba obdivuju, ze tomu peklu z vysilacky rozumite. Ja se nechytam. A prekladat Alesiho, to chce taky predstavivost, nejak to po nem zkulturnit.

 14. Tomáš Richtr napsal:

  Přesně tak!!!! Pavel je hodnej policajt, já jsem zlej policajt! 😉

  Esprit:
  tady nyslel svuj komentar. A rika tam, ze chybami se clovek uci a zvlaste ze zacatku jeho kariery, kdy zduraznuje, ze to bylo neprijemne sebemrskacstvi. Jednoduchy. Tomase jsem na minulym webu parkrat kritizoval a i mne nekdy stval, ale ted S Fabrym jsou paradni dvojka. Nechci uz moc chvalit, ale jde videt, ze si navzajem dodavaji pohodu. Fabry je takovej lehce se vyjadrujici v kratkosti a na jakoby jedne emocni vlne- fakta v zavode idealni. Tomas je ten Brazilec.

 15. Tomáš Richtr napsal:

  Proč úchylné? Jak jinak mohu – a věř mi, že často bolestivě – odhalit své chyby a nedostatky?

  puffy:
  Tomasi: a to sledujes zaznamy so svojim komentarom, alebo nejake zahranicne? Pokial tie so svojim komentarom, tak mi to pripada trochu uchylne.

 16. Tomáš Richtr napsal:

  Flynne,
  ani nevíš, jak mě potěší, když se s takovým fandou F1 jako ty divá třeba právě partnerka. To je pak absolutní bomba! Největší odměna.

  A díky za super motivující zprávu!

  Flynn:
  Tomáši, slova jak z mramoru – jen vytesat. Jsem moc rád, že se nyní můžete/můžeš vyjadřovat na SVÉM webu jak srdce ráčí. U téměř každé věty jsem jen přitakával ANO, ANO, ANO (snad se někdo neozve, že jen lezu Tomovi do zadku a ještě se tam zavrtím ;-)).
  Ano, mám své oblíbené jezdce a oblíbené týmy, ale snažím se F1 sledoval tak nějak globálněji, je to pak mnohem větší zábava. Včerejší F1 Kanady sledovala se mnou i manželka, což mne překvapilo a myslím, že ji to také docela strhlo.

 17. Tomáš Richtr napsal:

  Tos napsal hezky a máš pravdu. Mám od přírody trochu malé nadání pochopit, proč se lidé – literárně řečeno – vkrádají lidem do obýváků, aby jim jej zkritizovali 😉

  Esprit:
  Co blbnes Tome. Ze te to zere. Za tu dobu co to od lidi poslouchas….

 18. Flynn napsal:

  To Esprit:

  Nejlepší Tomášova hláška byla před pár lety při GP Turecka:
  „… dáme si s Turkem turka a budeme sledovat GP Turecka…“. Myslím, že to byla ta, kdy se navtájem vyoutovali Vettel a Webber.
  Incredible…

 19. Flynn napsal:

  to Esprit: No znáš to – mladý Ital v létě nepracuje, a v zimě tančí… a pak to tak dopadá…
  A jak jsem psal, Kubica rozhodně není nešťastný – ví, že nebýt té nešťastné nehody v ČESKÉM voze (myšleno pozitivně), tak by zcela jistě byl časem Mistrem světa. a na rozdíl od nás ostatních – on v žitě, pardon, v F1, byl…

 20. Esprit napsal:

  to Flynn- tak Kubicu jsem tipoval, ze uz ponem sahne top tym a pak se to stalo. Nejak jsem citil, ze je megatalent. Ja nevedu statistiky kolikrat kdo porazil tymovyho kolegu, ale on mi v renoltu tusim (sakra to to leti co), vzdycky prisel skvelej. Navic obycejnej (vzhledem k ostatnim karieram) kluk. Jako je drsnej jak masti furt rally. No jo talosi a jejich debilni svodidlo, ktery melo drzet.

 21. Esprit napsal:

  tady nyslel svuj komentar. A rika tam, ze chybami se clovek uci a zvlaste ze zacatku jeho kariery, kdy zduraznuje, ze to bylo neprijemne sebemrskacstvi. Jednoduchy. Tomase jsem na minulym webu parkrat kritizoval a i mne nekdy stval, ale ted S Fabrym jsou paradni dvojka. Nechci uz moc chvalit, ale jde videt, ze si navzajem dodavaji pohodu. Fabry je takovej lehce se vyjadrujici v kratkosti a na jakoby jedne emocni vlne- fakta v zavode idealni. Tomas je ten Brazilec. Ted jsem se tak 4x zasmal. Paradni hlasky. Kolikrat treba kdyz byla olympida a komentovali to 2, tak nebyli sehrani a to pak clovek citi jak to mezi nima skripa. Vim a znam simracing a spol. takze se znate, to je obrovska vyhoda, nez by tam byl nekdo dosazen- i kdyby meli prachy a marketingove spekulovali. Si pamatuju na Fabryho komentovani nahranyho zavodu italskych brouku na PC simulatoru. A jako uz tam jsem cumel. A to tam byly dobry haluzaci. Taky dobra prdel. Proste zavody ze srandy doopravdy.

 22. Ondra napsal:

  puffy:
  Tomasi: a to sledujes zaznamy so svojim komentarom, alebo nejake zahranicne? Pokial tie so svojim komentarom, tak mi to pripada trochu uchylne.

  A proc uchylne? Jak jinak ma zjistit, jak to vypadalo a na cem treba zapracovat? 😯

 23. puffy napsal:

  Tomasi: a to sledujes zaznamy so svojim komentarom, alebo nejake zahranicne? Pokial tie so svojim komentarom, tak mi to pripada trochu uchylne.

 24. Flynn napsal:

  … a ještě malinkatá vsuvka – ty opravdu zajímavé závody si nahrávám na DVD. A po včerejšku přibude do sbírky další duhový kotouček a asi bude můj oblíbený a možná vytěsní i kotouček s GP Sao Paulo 2008, aneb Felipe Massacre 30 sekund Mistrem světa…

 25. Flynn napsal:

  Eprite, souhlas – také si myslím, že i Maria de Vilotta NIKDY nelitovala toho, co se jí stalo, i Robert Kubica je myslím spokojený – stáli na Mt.Everestu motorsportu – řídili F1. Výše to nejde (možná jen rychleji v C sérii)

  Esprit: nedokazeme

  Esprit:
  K hrdina zatracenec viz clanek. To jsem uplne vytesnil z hlavy a to z duvodu: Mnoho povolanych, malo vyvolenych. Kazdy jeden z nich at jezdi i za Caterham ma obrovsko kliku a jsou v rade pred stovkami kluku rekneme na stejne urovni. Tlak na ne je enormni a myslim, ze si to ani nedokazeme predstavit. Na druhou stranu po zakonceni karier i podprumerni jezdci jsou na nase pomery na 10 generaci dopredu zabezpeceni. Na to vetsinou navazi byznys na F1\motosport kontakty, protoze jsou s tim svetem srostli a jsou tam doma. Bavi je to tam. Ti z podnikatelskych rodin se zase zaradi zpet k rodine, pripadne oboje. Ziji rozhodne zajimave zivoty. Trosku kanarkove v kleci ti TOP. To je taky jista cena. Zalezi jak jim ta popularita vyhovuje. Urcite a videli jsme to treba u Senny, zazivaji perny chvilky. Ale to je taky to co nas na f1 bavi ne? Proste nezatracuju, neni mi lito. Jsou vyvoleni.

 26. Flynn napsal:

  Tomáši, slova jak z mramoru – jen vytesat. Jsem moc rád, že se nyní můžete/můžeš vyjadřovat na SVÉM webu jak srdce ráčí. U téměř každé věty jsem jen přitakával ANO, ANO, ANO (snad se někdo neozve, že jen lezu Tomovi do zadku a ještě se tam zavrtím 😉 ).
  Ano, mám své oblíbené jezdce a oblíbené týmy, ale snažím se F1 sledoval tak nějak globálněji, je to pak mnohem větší zábava. Včerejší F1 Kanady sledovala se mnou i manželka, což mne překvapilo a myslím, že ji to také docela strhlo.
  Jak jsme již psal v jiném příspěvku – tento ročník je asi nejlepší za posledních 5 let, včera jsem boucháním do konf. stolku z něho málem udělal včerejší Marusii a pak jsem si ještě musel dát pár panáků.
  Nevím, mám takové škubání v mysli, že bych se jel na víkend 5.7.-6.7. podívat do Brna na závody historických formulí a speciálů (jak konstatoval Vettel – „… ono to má tři pedály a dokonce i fofrklacek…“ Bohužel všichni kamarádi mi odmítli a samotnému se mi nechce – sdílená radost = dvojásobná radost.
  Za mne je můj sen: vidět, ev sedět v LOTUS 72/77, TYRRELL P34 (když jsem ho viděl v Rivalech, málem jsem si nacintal na pentli), ev PORSCHE 956, McLaren MP4… Asi u rodičů vytáhnu z půdy slepovačky z ABC a začnu znovu lepit…

 27. Esprit napsal:

  K hrdina zatracenec viz clanek. To jsem uplne vytesnil z hlavy a to z duvodu: Mnoho povolanych, malo vyvolenych. Kazdy jeden z nich at jezdi i za Caterham ma obrovsko kliku a jsou v rade pred stovkami kluku rekneme na stejne urovni. Tlak na ne je enormni a myslim, ze si to ani nedokazeme predstavit. Na druhou stranu po zakonceni karier i podprumerni jezdci jsou na nase pomery na 10 generaci dopredu zabezpeceni. Na to vetsinou navazi byznys na F1\motosport kontakty, protoze jsou s tim svetem srostli a jsou tam doma. Bavi je to tam. Ti z podnikatelskych rodin se zase zaradi zpet k rodine, pripadne oboje. Ziji rozhodne zajimave zivoty. Trosku kanarkove v kleci ti TOP. To je taky jista cena. Zalezi jak jim ta popularita vyhovuje. Urcite a videli jsme to treba u Senny, zazivaji perny chvilky. Ale to je taky to co nas na f1 bavi ne? Proste nezatracuju, neni mi lito. Jsou vyvoleni.

 28. Esprit napsal:

  Me osobne na F1 vadi spis urcite toky penez. Zajimam se o svet celkove, politiku a vsechno mozny, a kdyz treba vim, co je zac At and T, jak v Americe spolu s ostatnimi treba ted lobuji proti sitove neutralite…. Mohli bychom dal a dal pokracovat. Vime jak se pouzivaji prachy vsech tech sejku napojenych na policke lobby po celem svete, prani penez z drog a valky vsude na celym svete. To uz si i vrabci na strese, zadny tajemstvi. To ja osobne nemuzu nevidet. Ale i presto proste ten sport mam rad. Jen si to dilema uvedomuju. Tady jsem se prave vcera zasmal. Ten chlap je genius: http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/last-week-tonight-s-johnem-oliverem-sitova-neutralita
  A tady mene humorne: http://www.videacesky.cz/navody-dokumenty-pokusy/aaron-swartz-jak-jsme-zastavili-zakon-sopa
  Sorry za OT ale Zrovna s Aaronem si nemuzu pomoct, abych ho nezminil. Pro me hrdina nad vsechny mistry sveta F1 vsech dob. Strasne hodnej a inteligentni kluk to byl. Obetoval se za nas, protoze neustoupil a hrozilo mu REALNE 35 let vezeni natvrdo a vybral si smrt.

 29. Esprit napsal:

  Co blbnes Tome. Ze te to zere. Za tu dobu co to od lidi poslouchas uz musis vedet, jaky typy tenhle sport bavi a ktery ne. F1 neni uplna masovka. Masovka je jen to logo F1. Proste kdo si ji chce vychutnat, ten se o to musi zajimat. Potom ne kazdej ma rad motosport celkove a na zavod se mrkne jen proto, ze zrovna prepl kanal a uvidel tu vsem na svete znamou znacku F1. Tak neco shledl a protoze nevi ani poradne kdo je kdo a nedeje se tam neco kazdou minutu, tak ho to nebavi. Normalni clovek prepina a nekomentuje a zbytek neznam. U nas v rodine vsichni vedi co je F1, ale sleduju to jenom ja. Je to pro ne a ja to chapu neatraktivni.
  Proste o F1 se rika, ze je nudna proto, ze kazdy na svete vi co je F1 logo, a tak se nejak musi vymezit. Plus kdyz treba vedi, ze to komentujes, tak tim tuplem se musi nejak vyjadrit, kdyz te vidi. Tak to do tebe kazdej sype a tebe uz to stve. V pondeli maji vsichni jiny starosti nez hejtovat neco, co me nebavi. Vzpominam na tvoji rozepri s Maresem. A to je presne ono. Radio, vtip, neco kecnout, sportu nerozumet, vyjadrit se k znacce F1. Tecka. Ono taky jde o vizualni stranku veci, kdy ultrafanousek je spokojen byt i stim se na ty krouzici auta ala Schumachr start cil divat celouz sezonu. Ale to uz i ja jsem vypinal v pulce zavodu nekdy. A dalsimu se to v takovym pripade okouka za 2 kola, kdyz je vse jakoby jasny. Jsem se vzdycky tenkrat modlil at proboha prsi. A kdyz zaprselo, bylo to jak dneska, kdyz sviti slunko akorat bez vsech tech DRS. Jak rikam k tomu co clovek zna, ale hovno tomu vlastne rozumi se chce vyjadrit spousta lidi a tim to je.

 30. Rendy napsal:

  Krásně napsáno, shrnuto a není moc co dodat. Děkuji za skvělé komentáře. 🙂 Už pěknou řádku let sleduji F1, když se nemůžu z jakýchkoli důvodů dívat na závod, tak si ho nahraji a odmítám slyšet jakékoli informace a koukám třeba i o 2dny později. A když se přece jen náhodou něco dozvím, tak se stejně podívám jen proto, abych to prostě viděl a to i když třeba mí oblíbenci vypadnou. 🙂 Nesmí mi uniknout ani minuta, kromě nutných reklam a pro mně žádný závod ještě nudný nebyl a vím, že ani nebude, protože to je můj nesplněný sen být pilotem F1 a chci se toho účastnit aspoň jako divák. 🙂 Ať si každý myslí a říká co chce, to je jejich problém, já na to budu koukat, i když budou F1 třeba na ekektriku. 🙂

 31. zdenek143 napsal:

  Jo.Skvěle napsané:).A není to první tak dobrý článek….Kanada skvělá.Čeho jsem si já všiml je to,že možná nejlepší reakci měl Vettel.Kdyby nepribrzdil asi by příští závod nejel….A taky se objevila nová možnost pro ostatní tymy.A to je to,že se ustvou Mercedesy navzájem.Hamilton je na to dost velký magor:)A proto je to můj favorit….A příští rok by bylo hezké vidět ve Ferrari Ricciarda:)…a nasadit třetí auto:)))))

 32. Ondra napsal:

  Je to pravda. Haters gonna hate. Komentar je super, clovek se u toho i zasmeje, to se mi na tom libi, treba Bernie s pistoli 😛 😛 😛 Nekteri ale maji evidentne radeji suchej monotonni a smrtelne vaznej koment, to ale patri spis k sacham nebo ceremonialum. 😯 F1 je o zabave. 😛

Napsat komentář