Binotto: Věděli jsme, že přestup Leclerca nebude riskantní

Šéf italské stáje přiznal, že angažování Leclerca týmu nezpůsobilo žádné velké obavy.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Mattia Binotto Zveřejněno 19. 08 2019 — Lukáš Podstata

Monačan od letošní sezony nahradil Kimiho Räikkönena, který přestoupil do Alfy Romeo. Díky této výměně se stal Leclerc nejmladším pilotem v historii Ferrari od roku 1961. Jeho rapidní vzestup donutil změnit přístup Ferrari v angažování jezdců. Italská stáj si dříve vybírala starší a zkušené piloty.

Jaký názor na angažování mladého Leclerca do Ferrari má italský lodivod Mattia Binotto? To prozradil pro portál PlanetF1. „Nemyslím si, že bychom se měli dívat zpátky do minulosti, hlavně se musíme soustředit na budoucnost. Spojili jsme mladého pilota se starším, a funguje nám to. Náš tým je také mladý, ale zpět k Charlesovi, toho jsme velmi dobře znali a věděli jsme, že vzít ho do týmu pro nás nebude žádný velký risk.

Dlouhodobý člen akademie Ferrari předvádí v rudém monopostu slušné výkony, prozatím dokázal získat dvě pole position a pět pódiových umístění. Dobré výsledky rodáka z Monte Carla chválí i samotný Binotto. „Věděli jsme, že je Charles talent a dokáže být velmi rychlý, to jsme viděli jak v F2, tak GP3. „Jedním z mnoha aspektů, který nás na Charlesovi nejvíce překvapil, je jeho neustálé zlepšování se od závodu k závodu.“

Diskuse k článku

Napsat komentář